Apie mus
Kodėl pagalba nemokama?
Informacinis bankas
Naujienos
Sunku būna visiems

Naujienlaiškiai

Nr. 51 Liepos naujienos
2017-07-24 14:36:07

 

2016 m. metinė ataskaita

Mieli „Jaunimo linijos“ bičiuliai,

Jūsų parama ir tikėjimas emocinės paramos svarba leidžia mums augti ir tobulėti kasmet. Dalinamės su Jumis tuo, ką kartu pavyko pasiekti 2016 metais.

 
 

Emocinė parama tapo prieinamesnė

2016 m. atsiliepėme į dar daugiau skambučių – iš 196 tūkst. bandymų prisiskambinti atsiliepėme į 64 tūkst. Tai reiškia, kad savanoriai atsiliepė į 1 iš 3 skambučių.

 
 

Pirmieji Lietuvoje

2016 m. pradėjome teikti emocinę paramą internetu realiu laiku (angl. chat). Šis „čia ir dabar“ kartai įprastas būdas bendrauti padeda efektyviai mažinti besikreipiančiųjų psichologinį skausmą bei savižudybės riziką.

 
 

Savanoriai – „Jaunimo linijos“ širdis

„Jaunimo linija“ gyvuoja tik nuoširdžių savanorių dėka, kurie savo laiką ir gerumą neatlygintinai atiduoda besikreipiantiesiems ir organizacijai. 2016 metų pabaigoje „Jaunimo linija“ jungė 310 savanorių.

 
 

Vizija – jauni žmonės dalinasi sunkumais ir renkasi gyvenimą

Vizijai, kuria tikime, pasiekti 2016 metais užsibrėžėme naujus ilgalaikius tikslus ateinančiam 5 metų laikotarpiui!

Išsamią 2016 m. metinę ataskaitą galite rasti čia

Nuoširdžiai dėkojame, kad palaikote „Jaunimo linijos“ veiklą ir tikite, jog pokalbis, pasidalinimas jausmais padeda su sunkumais susidūrusiam žmogui išbūti jam nelengvu metu. Patys vieni mes negalėtumėme užtikrinti emocinės paramos teikimo tiems, kam labiausiai jos reikia, tad mums labai svarbi parama.

Prisidėti prie „Jaunimo linijos“ veiklos galima savanoriaujant, vienkartine arba periodine auka.

Ačiū, kad esate su mumis!

 

„Jaunimo linija“ pertvarkoma į Viešąją įstaigą

Paramos fondo „Jaunimo linija“ Visuotinio dalininkų susirinkimo sprendimu, data 2017-04-24, Paramos fondas yra pertvarkomas į Viešąją įstaigą. Visos teisės ir pareigos bei turtas po pertvarkymo pereina veiklą tęsiančiai viešajai įstaigai „Jaunimo linija“. Pavadinimas, juridinis adresas bei direktorius nesikeičia.

 

Jaunimo linija

www.jaunimolinija.lt

 
 

Nr. 50 Birželio naujienos
2016-06-09 13:09:17

   
 

Birželio naujienos

 
   

Pristatome naują vadovę

Birželio 9-ąją darbą pradeda nauja paramos fondo „Jaunimo linija“ vadovėAgnė Mažvilaitė. Ji „Jaunimo linijos“ vairą perima iš jau 20 metų šioje tarnyboje dirbančio Pauliaus Skruibio. 

„Prieš penkerius metus pradėjome trijų atskirų emocinės paramos jaunimui tarnybų pertvarkymą į vieną savarankišką organizaciją. Šiandien galiu užtikrintai pasakyti, kad tikslus pasiekėme. Palieku tvirtą ir gyvybingą organizaciją, kurioje dirba daugiau nei 300 savanorių, yra profesionali darbuotojų komanda. Teikiame kokybišką ir žymiai labiau prieinamą emocinę paramą, nei kada nors anksčiau.“, – teigia P. Skruibis.

Naująją vadovę išrinko „Jaunimo linijos” valdyba. Agnės kandidatūra sulaukė ir savanorių atstovų pritarimo. Naujo vadovo paieškose „Jaunimo linijai“ talkino „Primum Esse”.

A. Mažvilaitė yra baigusi magistro studijas ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, turi daugiau nei 10 metų vadovavimo ir lyderystės patirtį, dirbo informacinių technologijų mokymų organizavimo srityje, savanoriavo pal. J. Matulaičio parapijoje, domisi psichologija.

„Dabar atsirado galimybė suderinti vadovavimo patirtį ir psichologiją, – sako ji ir džiaugiasi pradedanti darbą „Jaunimo linijoje“, – Kasdien po truputį vis labiau pažįstu organizaciją ir man labai patinka tai, ką randu“.

Paulius Skruibis lieka paramos fondo „Jaunimo linija” dalininku ir toliau tęs veiklą „Jaunimo linijos” valdyboje.

 
 

Nr. 49 Gegužės naujienos
2017-07-19 07:35:12

   
 

Gegužės naujienos

JL25!

Jau rašėme, kad šiais metais Jaunimo linijai 25 metai! Ta proga režisierius Antanas Gluskinas sukūrė trumpo metro filmą apie JL žmones. Gegužės mėnesį pakvietėme visus esamus ir buvusius savanorius, kolegas ir rėmėjus į specialias šio filmo peržiūras Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Ne tik gavome dovanų, bet ir patys dovanojome tradicinius Jaunimo linijos puodelius. Dėl to, kad norėjome (ir vis dar norime) visiems padėkoti už tai, kad Jaunimo linija yra tokia, kokia yra dabar. O filmą greitu metu bus galima pamatyti visiems – laukite naujienų :)

 
 

Bebrusai

Kiekvienais metais paskutinį gegužės savaitgalį organizuojame Jaunimo linijos savanorių konferenciją. Šiais metais ji buvo rekordinio dydžio – dalyvavo net 120 žmonių! Programoje buvo psichologės Genovaitės Petronienės paskaita apie charakterių tipus, politiko Mykolo Majausko pasakojimas apie Vilniaus savižudybių prevencijos iniciatyvą, pokalbiai apie JL vertybes ir naujas JL veiklas, tokias kaip pokalbiai internetu (chat).

 
 

Nr. 48 Balandžio naujienos
2016-04-29 07:20:17

   
 

Balandžio naujienos / Rinkimai

 
   

Rinkimai Kaune

Visuose Jaunimo linijospadaliniuose vadovus renka savanoriai. Nes mums atrodo, kad geriausiai savanorių darbą organizuos tas žmogus, kuriuo labiausiai pasitiki patys savanoriai.

Ką tik pasibaigė rinkimai Kaune, kur laimėtojui išsiaiškinti prireikė dviejų balsavimo turų. Dvi kadencijas (iš viso keturis metus) Kauno JL vadovavusį Aidą Vagonį šiuose pareigose pakeis Vaida Žliobaitė.

Vaida yra baigusi mokyklinės psichologijos magistrantūrą VDU, o Jaunimo linijoje savanoriauja nuo 2010 m. Vadovauti padaliniui ji pradės nuo rugsėjo 1 d., kai perims visus darbus iš Aido ir bus pilnai pasirengusi šioms pareigoms.

Paklausėme Vaidos, koks jausmas laimėjus rinkimus: huh! Begal džiaugiuosi, esu nustebinta tokio savanorių palaikymo. O tuo pačiu nerimauju, nes suprantu visą su tuo ateinančią atsakomybę. Bet Jaunimo linija man jau ilgus metus yra didelė gyvenimo dalis, tad džiaugsiuosi ir toliau prisidėdama prie Kauno padalinio augimo.

 
   

Kaip mes renkame naują JL vadovą?

Prieš porą mėnesių paskelbėme, kad ieškome naujo Jaunimo linijos vadovo. Per tą laiką sulaukėme daug paraiškų, iš kurių mūsų partneriai Primum Esse atrinko geriausius kandidatus. Po išsamių pokalbių su jais dar labiau susiaurinome kandidatų ratą. Dabar valdybos eilė tarti žodį ir išrinkti tinkamiausią žmogų. Savanoriai čia taip pat turi savo svarbų žodį. Valdyboje visuomet yra vienas žmogus atstovaujantis savanorius. Be to, valdybai priėmus sprendimą, savanorių taryba susitinka su patvirtintu kandidatu ir turi teisę vetuoti valdybos pasirinkimą. Taip, gana sudėtinga, bet mums reikia tokio vadovo, kuriuo mes visi tikėtume. Taigi, laukite žinių. 

 

Nr. 47 Kovo naujienos
2016-04-27 09:30:00

   
 

Kovo naujienos

Atsiskaitome

Mes tikime, kad nevyriausybinės organizacijos turi būti skaidrios ir visuomet atsiskaityti prieš rėmėjus bei visuomenę. Jeigu turite tik 5 minutes, tai šioje ataskaitoje rasite informaciją apie pagrindinius mūsų pasiekimus, skambučių ir laiškų statistiką, surinktas lėšas bei jų panaudojimą. Jeigu turite dar kelias minutes ir norite geriau suprasti mūsų išlaidas, štai ši 1 psl. lentelė verta dėmesio. Na, o čia išsamus ir oficialus 2015 m. finansinių ataskaitų rinkinys, kurį parengė Ernst & Young.

 
   

Nauja valdybos narė

Kovo mėnesį prie „Jaunimo linijos“ valdybosprisijungė Vaineta Barevičiūtė, kuri pakeitė trejus metus čia dirbusį Marių Garucką. Vaineta yra DNB Banko valdybos narė ir prezidento pavaduotoja, atsakinga už banko verslo procesų aptarnavimo padalinių veiklą. Manome, kad Vainetos patirtis bus labai vertinga mūsų organizacijai. „Jaunimo linijos“ valdybos nariai už savo darbą materialaus atlygio negauna.

4(2) procentai

 
   

Praeitais metais net 42 proc. mūsų veiklai reikalingų lėšų paaukojo privatūs asmenys. Ketvirtadalis šios paramos (32 tūkst. €) – Jūsų skirti du procentai. Esame labai dėkingi, kad mumis pasitikite ir padedate teikti emocinę paramą jauniems žmonėms. Tikimės, kad palaikysite mūsų veiklą ir šiais metais. Mes pasirūpinome, kad tai padaryti būtų kuo paprasčiau.

 
 
 
 

Nr. 46 Vasario naujienos
2017-07-19 07:35:31

   
 

Vasario naujienos

„Jaunimo linijai“ – 25!

25-metį žyminti „Jaunimo linija“ nuo veiklos pradžios atsiliepė daugiau kaip į milijoną skambučių. Į pirmąjį skambutį dr. Kristinos Onos Polukordienės suburti savanoriai atsiliepė lygiai prieš 25 metus – 1991 m. vasario 16 d. Pradėjusi nuo šešių savanorių, budinčių kelis kartus per savaitę, „Jaunimo linija“ išaugo iki visą parą telefonu ir el. laiškais emocinę paramą teikiančios tarnybos, kurioje šiuo metu savanoriauja daugiau kaip 300 savanorių. Daugiau...

Turime darbą vertą medalio

„Jaunimo linija“ ieško naujo vadovo! Kodėl? Dabartinis direktorius Paulius Skruibis: „Savo misiją jaučiuosi atlikęs ir dabar ieškau pamainos. Mano tikslas buvo sukurti stiprią ir sėkmingai veikiančią savarankišką organizaciją. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, ką pavyko pasiekti kartu su visais savanoriais, darbuotojais ir valdyba. Daugiau...

O prie ko čia medalis?

Vasario 16 d. Prezidentė įteikė Pauliui medalį „Už nuopelnus Lietuvai“. Jėėė!!!

Linkime ir būsimam vadovui to paties!

 
 

LR Prezidento kanceliarijos nuotrauka / R. Dačkus.

 
 
 
 

Nr. 45 Sausio naujienos
2016-01-28 07:57:32

 

Sausio naujienos

1 iš 4!

Praeitais metais žmonės mums prisiskambindavo vidutiniškai iš ketvirto karto. Dar ne taip gerai, kaip norėtume, bet jau penkiskart geriau nei buvo prieš kelis metus! Svarbiausia, kad dabar didžioji dalis žmonių (84 proc.) mums prisiskambina.

Daugiau nei metai atvirų pokalbių

Visi pokalbiai 2015 metais „netilpo“ į metus. Jeigu visų pokalbių trukmę sudėtume, gautųsi daugiau nei vieneri metai:

Pokalbiai ne tik telefonu, bet ir internetu

Vienas iš didžiausių dalykų, kuriuos planuojame šiais metais – pilotinis internetinių pokalbių realių laiku / chat projektas. Visus metus ruošimės, o metų pabaigoje jau pradėsime testuoti. Laukite žinių!Nr. 44 Gruodžio naujienos
2017-07-19 07:35:49

   
 

Gruodžio naujienos

Buvome pas Prezidentę

Ačiū Prezidentei, kad pakvietė mus į svečius ir visuomet palaiko mūsų veiklą!

Savanorė Evelina: šiame susitikime stengėmės papasakoti tai, kad mūsų pagalba yra grįsta nuoširdžiu bendravimu ir kad kartais tai yra būtent tai, ko reikia.

Savanorė Julija: Kaip savanorę labiausiai sujaudino nuoširdus domėjimasis tuo, kaip mes būname su jausmais, kuriuos sukelia įvairaus turinio skambučiai. Galiausiai, kaip žmogų mane labiausiai „paglostė“ jausmas, kad su Prezidente sėdime ant vieno suoliuko bent tą 1,5 valandos.

Daugiau ir oficialiau.

 
 

LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos / R. Dačkus.

 

Savižudybių prevencija Vilniuje

„Jaunimo linija“ ne tik teikia emocinę paramą, bet ir prisideda savo idėjomis bei siūlymais prie veiksmingos savižudybių prevencijos kūrimo. Aktyviai dalyvavome kuriant Vilniaus memorandumą ir iškilmingai pasirašėme jį kartu su miesto meru ir kitomis organizacijomis. Daugiau.

 
 

„Jaunimo linijos“ direktorius Paulius Skruibis, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, asociacijos „Artimiems“ prezidentė Jovita Galeckaitė. Nuotrauka Sauliaus Žiūros (vilnius.lt).

 

#kąKalėdoms?

Belaukiant Kalėdų pradedam sukti galvas apie dovanas, vaišes ir kitus šventinio laikotarpio malonumus. O ką, jeigu šiais metais vietoje įprastų nereikalingų dovanų, skirtum sumą pinigų „Jaunimo linijai“ paremti? Daugiau.

 
 
MailerLite
 

Nr. 43 Lapkričio naujienos
2015-11-30 08:29:57

   
 

Lapkričio naujienos

Šiais metais visaip bandome įvertinti, kiek kokybiška ir efektyvi emocinė parama, kurią teikiame. 

Rugsėjo mėnesį rašėme, kad Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tyrėjai, realiu laiku klausę „Jaunimo linijos“ ir „Vaikų linijos“ pokalbių (prieš tai perspėjus skambinančiuosius), 82 proc. pokalbių įvertino kaip gerai pavykusius, 15 proc. kaip vidutiniškai pavykusius ir tik 3 proc. – kaip nelabai pavykusius.

O kaip pokalbius vertina tie jauni žmonės, kurie mums skambina?

Net 92 proc. į „Jaunimo liniją“ skambinusių žmonių sakė, kad pokalbis su savanoriu jiems padėjo išspręsti sunkumus!

Tokie Spinter tyrimai spalio-lapkričio mėnesiais atliktos jaunų žmonių (16-30 m.) apklausos rezultatai. Iš viso buvo apklausti 804 žmonės, tyrime naudotas kvotinės atrankos metodas, taikant lyties, amžiaus ir gyvenamosios vietos kvotas. Iš visų apklaustųjų į „Jaunimo liniją“ buvo skambinę 74 žmonės.

Labai džiaugiamės ir didžiuojamės tokiais rezultatais!

Nr. 42 Spalio naujienos
2015-10-30 12:33:12

   
 

Spalio naujienos

Prisiskambinti mums vis lengviau

Prieš kelias dienas nusiuntėme Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai vieną grafiką, kuriame puikiai matosi, kaip palengvėjo prisiskambinimas į „Jaunimo liniją“ per pastaruosius tris metus. Dalinamės ir su jumis:

2013 m. pirmą ketvirtį atsiliepdavome 1 iš 13 skambučių, 2015 m. trečią ketvirtį – jau 1 iš 4 skambučių. Girdime tai ir iš mūsų skambinančiųjų – pagaliau mums galima prisiskambinti! Nors ne visuomet iš pirmo karto, bet tikrai įmanoma.

Linos istorija

Išsiuntėme daugybę laiškų Lietuvos įmonėms su Linos istorija. Įkvepia tai, kad per pirmąją savaitę atsiliepė jau 8 įmonės, kurios pervedė „Jaunimo linijos“ veiklai virš 2 tūkst €. Ačiū, kad padedate jauniems žmonėms dalintis sunkumais ir rinktis gyvenimą!

Arūnas Sakalauskas kviečia remti „Jaunimo liniją“

Trumpuoju numeriu 1407 (auka – 2,90 €) galima paaukoti iki lapkričio 5 d., kitais būdais – ir vėliau.

 
 
 
 

Nr. 41 Rugsėjo naujienos
2015-10-21 07:39:23

   
 

Rugsėjo naujienos

Padovanok ausį!

Ką tik pradėjome savo naują kampaniją „Padovanok ausį“.

padovanokausi.lt galima ne tik padovanoti emocinės paramos galimybę savo draugui, bet ir sužinoti daugiau apie depresiją.

Pranešimas žiniasklaidai

Arūno Sakalausko akcija „Šmėkla“

Dalyvavome aktoriaus Arūno Sakalausko inicijuotoje akcijoje „Šmėkla“. Jos tikslas – įtikinamiau nei statistiniai rodikliai parodyti realų kasmet mus paliekančių žmonių skaičių. Aktorius taip pat ragino aukoti „Jaunimo linijai“ (paaukoti galima trumpuoju numeriu 1407, auka – 2,90 €). Daugiau.

 
 

Ievos Budzeikaitės nuotrauka

 

Kokybės tyrimo rezultatai

Jau anksčiau rašėme, kad Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tyrėjai atliko „Jaunimo linijos“ ir „Vaikų linijos“ kokybės tyrimą. Perklausę po 48 „Jaunimo linijos“ ir „Vaikų linijos“ budėjimo valandas ir įvertinę 138 konsultacinius pokalbius, tyrėjai nustatė, kad didžioji dalis (82 proc.) klausytų pokalbių buvo gerai pavykę, 15 proc. – vidutiniškai pavykę ir tik 3 proc. nelabai pavykę. Taip pat tyrimas atskleidė, kad „Jaunimo linijos“ savanoriai yra ypatingai gerai pasiruošę teikti pagalbą nusižudyti ketinantiems žmonėms, o „Vaikų linijos“ savanoriai – įvairias prievartos formas patiriantiems vaikams.

Rugsėjo 9 d. tyrimo rezultatus pristatėme Seime, siūlome ir jums susipažinti:

Pranešimas spaudai

Tyrimo rezultatų pristatymas (pdf)

 
 

Nr. 40 Rugpjūčio naujienos
2015-08-31 09:17:39

 

Rugpjūčio naujienos

Kuo aš būsiu?

Pastebėjome, kad birželio-liepos mėnesiais padaugėjo skambučių dėl sunkumų renkantis specialybę.  Apie ką šie skambučiai?

Karklė Live music beach

Buvome. Kvietėme pasikalbėti, užrašyti Kaip jautiesi?, aukoti ir savanoriauti „Jaunimo linijoje“. Festivalis – puiki vieta gerai praleisti laiką. Tačiau kartais festivalis gali būti pati liūdniausia vieta, kai kažkas ne taip. Dėl to mūsų savanoriai yra ten ir siūlo konfidencialų pokalbį, jei kartais būtų liūdna, skaudu, pikta ar dar kažkaip. Daugiau.

Dviračiai ir savižudybių prevencija

Antrus metus iš eilės „Jaunimo linija“ rugsėjo 10 d. kviečia važiuoti dviračiais ir taip atkreipti dėmesį į savižudybių prevenciją. Važiuosime Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Daugiau.

 
 

Nr. 39 Liepos naujienos
2015-07-31 13:55:43

   
 

Liepos naujienos

 
   

Ką mes veikėme Ukrainoje?

Padėjome ruoštis pagalbos telefono ATO (antiteroristinės operacijos) dalyviams ir jų artimiesiems įkūrimui. Mūsų savanorių mokytoja Ugnė Kabelkaitė sako: „visos karo pasekmės jau dabar atrodo baisiai: nemačiau fronto, tačiau užteko pokalbių su kareiviais, žuvusiųjų artimaisiais, persikėlėliais, savanoriais, kad pasidarytų aišku, jog bent jau Rytų, o gal ir visoje Ukrainoje nėra nei vieno karo nepaliesto ir jo metu ko nors nepraradusio žmogaus“. Daugiau.

 
   

Nepatogi tema – seksualumas

Pabaigę įvadinius mokymus, „Jaunimo linijos“ savanoriai pradeda budėjimus, tačiau ir toliau turi reguliariai tobulinti savo įgūdžius. Savanorė Gintarė savo Facebook paskyroje pasidalino įspūdžiais po seminaro, skirto seksualumo temai: Jaunimo linijoje“ sulaukiame skambučių iš vaikų, kurie nejaukiai krizendami užduoda jiems rūpinčius, su intymumu susijusius klausimus. Tada prasideda dialogas – iš kur kilo klausimas, kur girdėjo tokį ar anokį žodį, ar klausė dar kieno šio žodžio reikšmės. Dažnai išgirstame paaiškinimą, kad visi, kurių šie paklausdavo, sėkmingai išsisuka ar nuleidžia viską juokais. Daugiau.

 
   

Ieškome žmonių, kuriems esame padėję

Ieškome žmonių, kurie prieš metus, penkis ar dešimt metų skambino į „Jaunimo liniją" ir tas skambutis padėjo išgyventi sudėtingą gyvenimo situaciją ar net įveikti mintis apie savižudybę. Daugiau.

 
 

Nr. 38 Birželio naujienos
2015-06-30 09:12:33

 

Gerai, kad mokslai jau baigėsi

Turbūt nieko keisto, kad mokslai, atsiskaitymai ir egzaminai yra tai, kas jauniems žmonėms dažnai kelia įtampą. „Jaunimo linijos“ statistika rodo, kad gegužės mėnuo pasižymėjo gana ženkliu skambučių dėl sunkumų moksluose išaugimu. Galbūt dėl tos pačios priežasties gegužės mėnesį mūsų skambintojai dažniau kalbėjo ir apie neigiamą savęs vertinimą.

 
 

Pastaba. Išaugo ne tik absoliutus skambučių skaičius, bet ir procentinė išraiška.

 

Todėl ir sakome, gerai, kad mokslai jau baigėsi ir visi gali atsikvėpti iki rudens. Tuo pačiu primename, kad „Jaunimo linijoje“ visą laiką rasite klausytoją, pasiruošusi išgirsti tai, kas labiausiai neramina.

Skambučiai dėl seksualinės orientacijos

Gegužės mėnesį daug diskusijų sukėlė vyrų bučinys mūsų šalies pasirodyme Eurovizijoje. Gegužę taip pat buvo minima Tarptautinė diena prieš homofobiją ir suaktyvėjo diskusijos dėl partnerystės įstatymo. Atrodo, kad visa tai atsispindėjo ir mūsų skambučių statistikoje.

„Jaunimo linija“ yra saugi vieta kalbėti apie bet kokius sunkumus, nebijant pasmerkimo ar bandymų „perauklėti“.

 
 

Pastaba. Išaugo ne tik absoliutus skambučių skaičius, bet procentinė išraiška.

 
 
   

EY (Ernst & Young)

Nuo birželio mėnesio turime naują svarbų partnerį – tarptautinę audito ir finansinių paslaugų kompaniją EY (UAB „Ernst & Young Baltic“)!

EY „Jaunimo linijai“ nemokamai teiks buhalterinės apskaitos paslaugas. Mums itin svarbu skaidrumas ir teisinga finansinė apskaita, tad labai džiaugiamės įgiję šį patikimą partnerį.

Ačiū už atsiliepimus!

Mums visada smagu gauti atsiliepimus apie mūsų veiklą. Šiandien dalinamės vienu ir su jumis. Už kiekvieno „Jaunimo linijos“ statistikos skaičiuko yra panaši istorija. Daugiau atsiliepimų.

Paulius,
„Jaunimo linijos“ vadovas
paulius@jaunimolinija.lt

Nr. 37 Gegužės naujienos
2015-06-01 06:07:40

   
 

Ataskaita, kurią lengva skaityti

Paprastai žodis ataskaita asocijuojasi su kažkuo baisiai nuobodžiu. Dažnai ataskaitose būna daug puslapių, žodžių ir skaičių. Jeigu norite pakeisti savo asociacijas, atsidarykite mūsų ataskaitą. Per labai trumpą laiką galėsite susidaryti įspūdį, ką mes veikėme 2014-aisiais.

Ataskaitoje rasite ir finansinius duomenis – kas rėmė mūsų veiklą ir kam išleidome surinktas lėšas. Jeigu norėtumėte dar išsamesnių duomenų, jokių problemų – mūsų puslapyje yra ir buhalterinė praeitų metų ataskaita

Bebrusai 2015

Jau penkti metai Bebrusuose organizuojame didžiausią „Jaunimo linijos“ savanorių renginį. 115  žmonių visą praeitą savaitgalį dalyvavo paskaitose, diskusijoje ir kitokiuose užsiėmimuose. Labai džiaugiuosi, kad pavyko surinkti tokią įspūdingą lektorių komandą: dr. Margarita Jankauskaitė, prof. Nida Žemaitienė, prof. Rimas Kočiūnas ir kt.

Fotografavo Gina Beinoravičiūtė.

 
 
   

Šių metų konferenciją organizavome kartu su asociacija „In corpore“. Renginį finansavo Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo NVO Programa Lietuvoje.

 
   

Kokybės tyrimas

Savanorių konferencijoje Bebrusuose Lietuvos sveikatos mokslų universiteto psichologijos katedros tyrėjų grupė pristatė pirmuosius „Jaunimo linijos“ teikiamos emocinės paramos kokybės tyrimo rezultatus.

Perklausę daugybę pokalbių (skambintojai apie tai buvo informuoti prieš atsiliepiant savanoriui), tyrėjai konstatavo: „...teikiamų konsultacijų lygis ir kompetencija nepalieka abejonių aukšta šios emocinės paramos linijos darbo kokybe“.

Visgi turbūt viena vertingiausių šio tyrimo dalių mums – tai įvardinti teikiamos pagalbos trūkumai. Vertingiausia dėl to, kad padės mums nustatyti, ką ir kaip turime tobulinti.

Išsamius rezultatus gausime birželio mėnesį ir tuomet juos būtinai pristatysime viešai.

Nuotraukoje: dr. Kastytis Šmigelskas ir prof. Nida Žemaitienė.

Paulius,
„Jaunimo linijos“ vadovas
paulius@jaunimolinija.lt

Nr. 36 Balandžio naujienos
2015-04-30 10:27:45

   
 

Nebijok kalbėti

Pasirodo, kad praeitą savaitę Utenoje vykęs iniciatyvos Nebijok kalbėti susitikimas buvo jau 35-as! Pastaruosius penkis metus kartu su Andriumi Mamontovu važinėjame po įvairius Lietuvos miestelius ir miestus, kad papasakotume apie savižudybių rizikos ženklus ir emocinę paramą, kuri gali padėti žmogui išlipti iš duobės ir likti gyvam.

 
 

Truputį išplaukęs selfis iš Utenos

 

Žinau ne vieną istoriją, kai „Nebijok kalbėti“ renginys įkvėpė drąsos kreiptis pagalbos arba ją pasiūlyti. Taip pat labai smagu girdėti iš „Jaunimo linijos“ savanorių: „prieš kelis metus buvau Nebijok kalbėti mano miestelyje ir supratau, kad noriu savanoriauti Jaunimo linijoje“.

 
 

Renginys baigėsi, pokalbiai ne

 

Man įspūdinga (ir labai įkvepia!) tai, kad beveik visuose šiuose renginiuose dalyvavo ir Andrius Mamontovas (išskyrus berods du, kai susirgo). O kai renginys vyksta Joniškyje ar Gargžduose, tai reiškia, kad tam reikia paskirti visą dieną. Andrius visuomet tam surasdavo laiko tarp koncertų, kūrybos ir kitų projektų. Visuose renginiuose jis dalyvavo be jokio atlygio, o pirmuosiuose dar ir pats padengdavo kuro išlaidas, atspausdino tūkstančių atvirukų su naudinga informacija, kuriuos dalinome koncertų metu.

Kai su Andriumi pradėjome planuoti pirmąjį renginį Zarasuose, nė nemaniau, kad tai taps ištisa renginių serija, gyvuosiančia ne vienerius metus! 

 
 

Kaune, Lietuvos sveikatos mokslų universitete

 

Filmas!

Per keliones į Nebijok kalbėti pradėjome svajoti apie gerą filmą savižudybių tema, kuris padėtų laužyti visokius tabu ir stereotipus, trukdančius spęsti šią problemą. Ši svajonė dviejų kino žmonių – Arnoldo Alubausko ir John Lee – dėka gali tapti realybe. Tačiau tam labai reikia jūsų pagalbos: https://www.indiegogo.com/projects/five-floors-of...

Galbūt pažįstate naują mūsų projektų vadovą?

Ieškome naujo projektų vadovo, padėsiančio mums kurti ir plėtoti santykius su partneriais ir rėmėjais. Jei darbas nedomina, tai bent skelbimą pažiūrėkite, sako, gražus gavosi: http://www.cv.lt/kitos-srities-darbai/projektu-vadovas-vilniuje-1-275144305/?sri=0

Paskutinės dienos skirti 2%

Jei dar nesate niekam paskyrę savo 2 proc., jums būtinai reikia paspausti šią nuorodą: http://www.jaunimolinija.lt/lt/paremk/paramos-budai/2procentai

Paulius,
„Jaunimo linijos“ vadovas
paulius@jaunimolinija.lt

Nr. 35 Kovo naujienos
2015-03-31 13:15:05

   
 

Vilniaus savanoriai išrinko metų žmogų

Juo tapo 8 metus „Jaunimo linijoje“ savanoriaujanti Eglė Kasiulytė. Per tą laiką Eglė prie telefono budėjo daugiau nei 700 valandų!

Viskas prasidėjo nuo to, kad studijuodama psichologijos antrame kurse Eglė nusprendė ateiti į JL parengiamuosius kursus: tuo metu paskaitos buvo sausos ir nuobodokos, o man norėjosi kuo greičiau padėti žmonėms.

 
   

Kaip atrodo tipinis Eglės mėnuo „Jaunimo linijoje“?

 • Prie telefono budžiu vieną arba du vakarus per mėnesį.
 • Panašiai laiko užima buvimas „Užnugariu“ – kai palaikymo reikia ne skambinantiesiems, o prie ragelio esantiems savanoriams.
 • Kartą per savaitę vedu kursus naujiems savanoriais.
 • Esu savanorių kuratorė ir savanorių tarybos narė, tad beveik kasdien įvairius klausimus tenka spręsti el. paštu.

Skamba nemažai, bet Eglė sako, kad jai patinka būti įsitraukusiai ir naudingai bendruomenės narei, kadangi iš „Jaunimo linijos“ sau gauna ne ką mažiau.

Ar lieka laiko kažkam kitam? Žinoma – be „Jaunimo linijos“ dar turiu darbą, o laisvą laiką leidžiu su savo šeima - vyru ir šuniu :) Labai mėgstu keliauti, todėl dažnai su draugais organizuojamės pažintines keliones po Lietuvą, taip pat bent kelis kartus per metus stengiuosi išvykti ir svetur.

Susitikimas su kolegomis iš Danijos, Moldovos ir Rumunijos

Kovo 25-27 d. Danijos „Livslinien“ kvietimu lankiausi Kopenhagoje. Tokie susitikimai su mūsų labai gerais draugais iš „Livslinien“ visuomet duodą impulsą naujoms idėjoms – tiek mums, tiek jiems. Pvz. galime šiek tiek didžiuotis, kad padrąsinome juos pradėti naktinius budėjimus. Mes iš jų daug mokėmės, kaip efektyviai organizuoti savanorių darbą, kai savanorių skaičius tampa labai didelis. Šį kartą prie mūsų prisijungė visai neseniai pradėjusios veikti emocinės paramos tarnybos iš Moldovos ir Rumunijos. Kartu daug diskutavome apie emocinę paramą per chat'ą.

Apie patyčias darbe

Veiksmo savaitės „Be patyčių“ proga išplatinome pranešimą spaudai, kuriuo siekėme atkreipti dėmesį į patyčių problemą darbe. „Darbinėje situacijoje tai reiškia, kad tyčiotis gali aukštesnes pareigas užimantys žmonės arba grupė darbuotojų, kurie nukreipia agresiją į vieną žmogų. Patyčioms taip pat būdinga, kad tai ne vienkartinis, o pasikartojantis elgesys. Besityčiojantys paprastai supranta, kad tokiu savo elgesiu skaudina kitą, tačiau turi tam kokį nors pateisinimą: „jis pats keistai elgiasi“. Skaityti pranešimą.

Kino pavasaris

Jau trečius metus bendradarbiaujame su „Kino pavasariu“ ir pristatome du jaunimo problemas nagrinėjančius filmus: Svetingumas ir Vilkas.

Šių filmų seansų metu galima sutikti ir mūsų savanorius, kviečiančius paskirti 2%. Nepamirškite ir jūs to padaryti! Vieno žmogaus 2% – 27 atsiliepti skambučiai.

Paulius,
„Jaunimo linijos“ vadovas
paulius@jaunimolinija.lt

Nr. 34 Vasario naujienos
2015-02-27 10:18:56

 

„Jaunimo linijai“ – 24 metai!

Vasario 16 d. „Jaunimo linijai“ suėjo 24 metai! Džiaugiamės ir toliau stengsimės būti kuo naudingesni tiems, kuriems reikalinga mūsų pagalba.

Jeigu įdomi mūsų istorija, tai ją labai trumpai, bet tiksliai papasakojo LRT radijas (nuo 73:13).

 

Kokybės tyrimas

Matyt, jau užaugome pakankamai dideli rimtam išorinių ekspertų įvertinimui. Kartu su mūsų partneriais „Vaikų linija“ įgyvendiname Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programos remiamą projektą, kurio metu išoriniai ekspertai vertins „Jaunimo linijos“ ir „Vaikų linijos“ telefonu teikiamos pagalbos kokybę. Taip pat prašysime besikreipiančių žmonių įvertinti, kiek mūsų pagalba internetu atitinka jų lūkesčius.

Išorinius ekspertus jau atrinkome – jais bus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Psichologijos katedra, vadovaujama profesorės Nidos Žemaitienės. Tyrimas vyks kovo-balandžio mėnesiais.

 
   

Ekspertų komanda realiu laiku klausys pokalbių (mes pokalbių niekada neįrašinėjame) ir vertins, kiek pokalbiai atitinka kokybės kriterijus. Tikimės, kad ekspertų išvados mums padės nustatyti, stipriąsias ir silpnąsias mūsų savanorių mokymų vietas.

Viso tyrimo metu skambinantieji girdės pranešimą, kad jų pokalbių gali klausytis kokybės ekspertai. Ir žinoma, ekspertai taip pat turės pasirašyti pasižadėjimą, kad įsipareigoja saugoti pokalbių konfidencialumą.

 

Atsiliepimai

Kokybės tyrimas nėra vienintelis būdas, pagal kurį sprendžiame apie savo teikiamos pagalbos kokybę. Mes visuomet laukiame mums skambinančių ar laiškus rašančių žmonių atsiliepimų:

Kiekviename atsiliepime pateiktas pastabas aiškinamės ir atsižvelgiame į jas, tobulindami savo veiklą. Kuo konkrečiau nurodysite kreipimosi datą ir laiką bei kitas aplinkybes, tuo tiksliau mes galėsime įvertinti situaciją ir daryti išvadas. 

 

Vilniuje – naujas padalinio vadovas

 
   

Vasario pradžioje darbą „Jaunimo linijoje“ pradėjo naujas Vilniaus padalinio vadovas Antanas Grižas. Jis, kaip ir visi mūsų padalinių vadovai, yra išrinktas pačių savanorių. Antanas „Jaunimo linijoje“ savanoriauti pradėjo 2009 metais, todėl tikrai gerai įsivaizduoja, kaip efektyviai koordinuoti savanorių darbą.

Kai paklausiau Antano, kaip jam pirmas mėnuo, jis atsakė: „Manau, aš savo vietoj“. Puiku, sėkmės Antanui!

Gimtadienio dovana

Žinau, kad nekuklu prašyti gimtadienio dovanų. Tačiau, gerai pagalvojus, galbūt mes ir nesame labai kuklūs... Ypač, kai kalbame apie tai, ko reikia, kad galėtume padėti mums skambinantiems ar rašantiems jauniems žmonėms.

Šį kartą mus palaikyti galite labai paprastai – skirdami 2 procentus nuo jau sumokėto pajamų mokesčio.

Paulius,
„Jaunimo linijos“ vadovas
paulius@jaunimolinija.lt

Nr. 33 Sausio naujienos
2015-01-30 07:30:55

 

Prezidentės palaikymas

„Jaunimo linijos“ plėtros vadovė Aušra Pockevičiūtė sausio 20 d. buvo pakviesta į susitikimą su LR Prezidente Dalia Grybauskaite, kuriame buvo aptariamas vaikų saugumo užtikrinimas ugdymo įstaigose, ypač vaikų globos namuose ir socializacijos centruose.

Šiame susitikime Prezidentė išsakė labai aiškų palaikymą mūsų ir kitų linijų veiklai: „Socialinės apsaugos ir darbo ministerija turėtų nedelsdama padidinti finansavimą psichologinės pagalbos linijoms, suteikiančioms veiksmingą pagalbą.“

Tą pačią dieną „Jaunimo linija“ kartu su „Vaikų linija“ išplatino pranešimą žiniasklaidai apie paauglių patyčių ir savižudybių problemas.

2014-ais „Jaunimo linijos“ pagalba tapo labiau pasiekiama

Prieš metus atsiliepdavome į 1 iš 11 skambučių, o 2014-ais – jau 1 iš 7. Tai reiškia, kad reikėjo skambinti vidutiniškai 6 kartus, kol pavykdavo sulaukti laisvos linijos ir pasikalbėti su savanoriu. Taigi, žymiai geriau negu prieš metus, bet dar ne taip gerai, kaip norėtume. Toliau sieksime savo išsikelto tikslo – bent 1 iš 3.

 
   

Praėjusiais metais atsiliepėme į 114 tūkst. skambučių. Šis skaičius labai nežymiai skiriasi nuo 2013 m. Tai kaip čia yra – atsiliepiame tiek pat skambučių, o prisiskambinti vis lengviau? Gal mums tiesiog mažiau skambina?

Atsakymas kitas. Mes iš tikrųjų esame labiau prieinami – reikia mažiau kartų skambinti, kad pavyktų prisiskambinti. Lyginant su metų pradžia per mėnesį budimų valandų skaičius išaugo net 42%. Dėka to didėjo vienu metu dirbančių linijų skaičius. Be to, dar pradėjome riboti skambučius, kai jų tikslas nėra emocinė parama (pvz. paaugliai žaidžia ir taip bando susipažinti su „Jaunimo linija“). Labai dažnai skambinantiems žmonėms taip pat įvedėme apribojimą, leidžiantį skambinti ne dažniau kaip 1 kartą per parą.

Rezultatas – bendras skambučių skaičius, kaip jau rašiau, nepakito. Tačiau labai padaugėjo tokių skambučių, kai žmonės dalinosi sunkumais. Dažniausiai tai pakankamai ilgi pokalbiai apie slegiančius jausmus ir problemas. Lyginant su 2013 m., pernai tokių skambučių buvo net 20% daugiau.

Apibendrindamas galiu sakyti, kad mums lengviau prisiskambinti ir didėja pokalbių, kuriuose žmonės dalinasi savo sunkumais, skaičius. 

Atsiliepimas iš jaunimolinija.lt:

Kaip keista, kai supranti, kad yra žmogus, kuriam rūpi, kai tau sunku. Ir tas žmogus yra ne draugas tau artimas, o Jaunimo linijos savanoris. Labai esu dėkinga Jaunimo linijos savanorei, kuri padėjo man išbūti tą sunkiausią laiką. AČIŪ JUMS.

Paulius,
„Jaunimo linijos“ vadovas
paulius@jaunimolinija.lt

Nr. 32 Gruodžio naujienos
2014-12-18 09:23:03

   
 

Gruodžio naujienos

Šventės

Visi žinome, kad šventės ne tik džiaugsmas, bet dažnai ir nemažai streso: kaip viską suspėti, kaip išrinkti geras dovanas ir t. t. Šventės taip pat neapsaugo nuo įvairių gyvenimo įvykių: konfliktų, netekčių, įvairių kitų krizių. Per šventes neišnyksta ir depresija ar kiti sunkumai.

Todėl „Jaunimo linija“ dirba ir per šventes: Šv. Kalėdas, Naujuosius Metus ir kitas. Visas 365 dienas, 24 val. per parą.

Paprašiau kelių savanorių, budėjusių per praėjusių metų pabaigos šventes, papasakoti, kaip jiems sekėsi.

 
   

Emilis

Praeitais metais „Jaunimo linijoje“ dalį šventinio laiko, t.y. Kūčių ir Naujų Metų vakarą, praleidau budėdamas. Man asmeniškai tie budėjimai buvo svarbūs, nes turėjau galimybę pabūti tiek su šeima, tiek pabudėti prie ragelio. Nors pokalbiai nelabai skyrėsi savo pobūdžiu, tačiau man asmeniškai jie įprasmino šventinį laikotarpį.

Tiesa, iš pradžių neįsivaizdavau kaip paaiškinsiu šeimai ir giminėms, kad viduryje Kūčių atsikelsiu ir išeisiu. Bet galop nusprendžiau išmėginti ir budėti. Kadangi šeima jau buvo šiek tiek pripratusi prie mano savanorystės „Jaunimo linijoje“, reagavo ganėtinai neutraliai, palaikančiai. Ir kaip jau minėjau anksčiau, budėti per Kūčias man patiko.

Emilis dirba analitiku Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centre, o „Jaunimo linijoje“ savanoriauja jau beveik dvejus metus. 

 
   

Agata

Kalėdinis budėjimas buvo kitoks, nes visur jautėsi Kalėdų nuotaika. Mano nusiteikimas taip pat buvo šventinis, jaučiau aplink gerą nuotaiką, ėjau su mintimi jog ši Kalėdų diena bus tikrai prasminga. 

Prisimenu, kad buvo skambučių su sveikinimais švenčių proga. Tačiau kiti žmonės dalinosi savo vienišumu, pasakojo apie tai, kaip sunku vieniems būti per Kalėdas. Vienas toks skambinantysis, išpasakojęs daugybę slegiančių dalykų, pradėjo dėkoti, kad turėjo galimybę pasipasakoti – iš žmogaus kalbos ir nuotaikos jautėsi, kad pasidalinęs savo vienatve jis tikrai pasijuto geriau.

Agata studijuoja karjeros projektavimą magistrantūroje ir dirba karjeros konsultante personalo atrankų įmonėje. „Jaunimo linijoje“ Agata savanoriauja jau penkis metus, jos pirmasis budėjimas taip pat buvo per Kalėdas.

Gražių švenčių!

Linkiu, kad jūsų šventės būtų lėtos, šviesios ir smagios!

Jeigu kartais nutiktų kitaip, prisiminkite, kad visuomet galite paskambinti ar parašyti mums. Mūsų savanoriai budės per visas šventes.

Jeigu pirkdami dar vieną žvakutę ar molinį ožiuką, suabejosite, ar tikrai jis pradžiugins dovanos gavėją, padovanokite kitokią dovaną – už draugą paremkite „Jaunimo liniją". Kiekvienas jūsų litas ar euras leidžia mums būti pasiekiamais 365 dienas per metus, 24 valandas per parą.

Kitokią dovaną galite padovanoti (ir specialų diplomą gauti) paaukojus mūsų projektui aukok.lt portale. Daugiau apie kampaniją #KitokiaDovana – čia.

 

Tarptautinė kompanija DSV savo Kalėdinio renginio metu kvietė savo darbuotojus aukoti „Jaunimo linijai“. Nuotraukoje – mūsų savanoriai ir projektų vadovė DSV renginyje.

Paulius,
„Jaunimo linijos“ vadovas
paulius@jaunimolinija.lt

Nr. 31 Lapkričio naujienos
2014-12-02 14:48:58

   
 

Lapkričio naujienos

Skambučiai ir laiškai dėl savęs žalojimo

Kiekvieną savaitę sulaukiame vidutiniškai dviejų skambučių / laiškų dėl savęs žalojimo. Dažniausiai tokiais atvejais žmogus nenori numirti, tačiau žaloja save, nes neranda kitų būdų, kaip sumažinti emocinį skausmą:

„Niekas nežino kaip aš jaučiuosi, visada slepiu savo jausmus. Niekam, taip pat ir tėvams, nesakau, kad jau beveik du metus žaloju save.“

„Skausmas. Viduj. Bet bandau jį ignoruoti ir juoktis. Taip norisi vėl įsipjauti, nors ir esu visa randuota.“

 
   

Vienas iš būdų sumažinti skausmą ir nepasiduoti užėjusiam impulsui save žaloti – nuoširdžiai su kažkuo pasikalbėti. Kartais būna labai sunku šį pokalbį pradėti su aplinkiniais. Tuomet pirmuoju žingsniu gali būti skambutis ar laiškas į „Jaunimo liniją“. Tai gali būti tarsi atsarginis variantas kiekvienam kartui, kai apima toks impulsas.

Danijos pagalbos linija „Livslinien“

Kas yra emocinis skausmas ir kaip gali padėti pokalbis gerai žino Danijos emocinės paramos linijos „Livslinien“ įkūrėjas Morten Thomsen. Idėja įkurti liniją jam kilo po to, kai pats mėgino nusižudyti. „Livslinien“ veikia jau 20 metų ir yra sukaupusi daug vertingos patirties. Praeitą savaitę 6 mūsų savanorių koordinatoriai lankėsi šioje tarnyboje ir kartu su kolegomis danais ieškojo sprendimų, kaip mes galime dar pagerinti savo darbą su savanoriais ir užtikrinti kuo efektyvesnę pagalbą. Šis vizitas finansuotas iš Erasmus+ lėšų.

„Jaunimo linijos“ draugai

Labai ačiū visiems, kurie mums šiais metais skyrėte 2 procentus! Gavome pirmuosius duomenis, kad šiais metais surinkome net 57 tūkst. litų. Visus juos skirsime tam, kad „Jaunimo linijos“ parama taptų dar labiau pasiekiama. Kad lėšas naudojame atsakingai ir apskaitą tvarkome teisingai patvirtino viena iš keturių didžiausių tarptautinių kompanijų KPMG, atlikusi mūsų 2013 m. finansinių ataskaitų auditą.

 
   

Taip pat didelis ačiū kino festivaliui „Scanorama“! Jo metu dalinome šiuos (dešinėje) Gabrielės Ganžaitės sukurtus atvirukus ir kvietėme festivalio lankytojus tapti JL Draugų klubo nariais.

Paramą „Jaunimo linijos“ veiklai šį mėnesį skyrė draudimas.lt, UAB „Aisvita“ ir UAB „Plastima“. Ačiū, kad padedate mums siekti, jog emocinė parama būtų prieinama kiekvienam jaunam žmogui!

Padėkite mums sumažinti tylą: paaukokite, užsirašykite savanoriauti, sužinokite ir dalinkitės.

Paulius,
„Jaunimo linijos“ vadovas
paulius@jaunimolinija.lt

Nr. 30 Spalio naujienos
2014-10-30 14:51:12

 

Spalio naujienos

Prisiskambinti į „Jaunimo liniją“ keturis kartus lengviau nei prieš dvejus metus

Viso labo prieš du metus „Jaunimo linijos“ pajėgumai leido atsiliepti tik 1 iš 20 skambučių. Tiek kartų vidutiniškai tekdavo rinkti mūsų numerį, kol linija pagaliau atsilaisvins. Nusprendėme, kad per penkerius metus turime iš esmės pakeisti šią situaciją. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad tai, ką suplanavome 2014 metams, jau pavyko pasiekti. Rugsėjo mėnesio rezultatas – 1 iš 5! Metinis atsilieptų skambučių vidurkis pasiekė 1 iš 8 – lygiai tiek, kiek ir buvome suplanavę. Ta proga noriu padėkoti visiems „Jaunimo linijos“ savanoriams, darbuotojams, didžiausiam verslo rėmėjui „TEO LT, AB“ ir visiems kitiems remiantiems bei palaikantiems mūsų veiklą! TEO šį kartą išskyriau, nes mūsų partnerystė unikali – ši įmonė finansiškai remia ir kitaip padeda jau daugiau nei 10 metų

Prie iniciatyvos „Nebijok kalbėti“ prisijungė Beata Tiškevič Hasanova

 
   

Šiais metais iniciatyvos „Nebijok kalbėti“ susitikimus surengėme 6 aukštosiose mokyklose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Kartu su Andriumi Mamontovu pasakojome, kaip pastebėti savižudybės grėsmę ir ką tuomet daryti. Paskutiniuose trijuose renginiuose prie mūsų prisijungė aktorė Beata Tiškevič Hasanova: „Neslėpsiu, esu mąsčiusi apie savižudybę ir aš. Ir net ne vieną kartą. Už tokias mintis artimieji mus ima barti, smerkti, gėdinti. Mano tėvai po mano draugės mirties taip bijojo, kad aš irgi taip pasielgsiu, kad liepdavo man visą laiką būti namuose. Kai būdavau namuose, jie jautėsi ramiau. Bet jeigu būtų uždavę klausimą, tiesiai į akis: „Ar tu neketini pasielgti taip pat?“ Būtų išgirdę nuoširdų atsakymą, kuris būtų išsivystęs į ilgą pokalbį, po kurio ir aš pasijusčiau ramiau.“ (pilnas tekstas).

Parama išgyvenantiems netektį ne tik per Vėlines

Per pirmus devynis šių metų mėnesius „Jaunimo linija“ sulaukė 443 skambučių dėl artimojo žmogaus mirties. Iš savo veiklos patirties žinome, kad gedintys žmonės neretai susiduria su skubinimu „greičiau susitvarkyti“, užsimiršti ar tiesiog aplinkinių pasimetimu ir nežinojimu, kaip reaguoti į jų jausmus. Dėl to, noriu pasidalinti keliomis labai paprastomis rekomendacijomis iš puikios ir mano labai mėgstamos Kari ir Atle Dyregrov knygos  "Effective Grief and Bereavement Support: The Role of Family, Friends, Colleagues, Schools, and Support Professionals":

Kaip gedinčiajam gali padėti draugai, kolegos ir kiti:

 • Eikite į kontaktą aktyviai ir netrukus po netekties.
 • Išsiaiškinkite, ar gedinčiajam reikalinga Jūsų pagalba.
 • Pasakykite, kad Jūsų norite būti šalia ir padėti.
 • Būkite atviri ir sąžiningi dėl savo nežinojimo, kaip galite padėti ir palaikyti.
 • Išsiaiškinkite, kaip galite padėti – paklauskite, ko nori pats gedintis žmogus.
 • Nereikia kalbėti daug – tiesiog parodykite, kad Jums rūpi.
 • Nusiųskite gėlę, laišką ar mažą atvirutę, apkabinkite.
 • Paklauskite, ar gedintysis nori kalbėti apie tai, kas atsitiko. Po kiek laiko pakartokite šį klausimą.
 • Būkite ypač dėmesingi vaikams šeimoje.
 • Parodykite, kad Jūs prisimenate mirusįjį.
 • Skatinkite gedinčiojo dalyvavimą socialiniame gyvenime.
 • Pasisiūlykite padėti praktiniuose reikaluose (pvz. vaikų priežiūroje, buityje), tačiau neperimkite gedinčiojo pareigų, nebent jis pats to norėtų.
 • Padėkite susisiekti su kitais gedinčiais žmonėmis ir savipagalbos grupėmis bei organizacijomis.
 • Būkite šalia ir būkite prieinamas.
 • Klausykite nuoširdžiai.
 • Gerbkite individualų gedėjimo būdą ir būkite kantrūs.
 • Minėkite mirusiojo vardą tais atvejais, kai tai natūraliai išplaukia iš pokalbio.
 • Būkite pasiruošę atmetimo reakcijai, nenusiminkite ir neįsižeiskite.

Padėkite mums sumažinti tylą: paaukokite, užsirašykite savanoriauti, sužinokite ir dalinkitės.

Paulius,
„Jaunimo linijos“ vadovas
paulius@jaunimolinija.lt

Nr. 29 Rugsėjo naujienos
2014-10-08 08:58:19

Rugsėjo naujienos

Rugsėjo 10 d. pradėjome kampaniją "Sumažink tylą", kurios tikslas – prieinamesnė pagalba jauniems žmonėms. Norime pritraukti 140 naujų savanorių, surinkti 160 tūkst. litų savanorių mokymams ir darbo organizavimui, sulaukti ne mažiau 25 tūkstančių lankytojų svetainėje sumažinktylą.lt, kurioje paruošėme informaciją apie (savi)pagalbą savižudybės rizikos atveju.

"Jaunimo linijos" savanoriai kartu su Vladu Lašu prie Kauno pilies. Dviračių žygis tarptautinei savižudybių prevencijos dienai (rugsėjo 10) paminėti ir kampanijai "Sumažink tylą" pradėti.

"Sumažink tylą" darome dėl to, kad mūsų misija – teikti kiekvienam jaunam žmogui prieinamą savanorių emocinę paramą. Dar prieš du metus vienam atsilieptam skambučiui tekdavo dvidešimt bandymų prisiskambinti. Kryptingų pastangų dėka ši situacija pasikeitė iš esmės – dabar atsiliepiame 1 iš 7, o rugsėjo mėnesio duomenys rodo, kad šių metų pabaigoje yra galimybių pasiekti 1 iš 5. Pasiekti šį rezultatą labai padėjo mūsų praeitų metų kampanija "Tyla žudo".

 
   

Vienas iš pagrindinių "Jaunimo linijos" tikslų – kuo daugiau jaunų žmonių, žinančių savižudybės rizikos ženklus ir ką daryti, juos pastebėjus. Visa tai sužinoti galima ne tik sumažinktylą.lt, bet ir ką tik visiškai iš pagrindų atnaujintame nebijokkalbeti.lt:

Pirmiausia, kilus bent menkiausiam įtarimui, jog žmogus gali galvoti apie savižudybę, reikia mėginti su juo apie tai pasikalbėti. Nebijok kalbėti atvirai ir nevenk žodžio "savižudybė". Kartais užtenka tik parodyti, jog žmogus gali su tavimi kalbėti. Niekuomet nenuvertink žmogaus problemų ir neįrodinėk, koks prastas sprendimas yra savižudybė, nes tuo metu jo problemos yra didžiausios, kokias jam yra tekę išgyventi, o savižudybė atrodo, kaip vienintelis sprendimo būdasIšsamiau...

Padėkite mums sumažinti tylą: paaukokiteužsirašykite savanoriautisužinokite ir dalinkitės.

Paulius,
"Jaunimo linijos" vadovas
paulius@jaunimolinija.lt

Nr. 28 Rugpjūčio naujienos
2014-10-02 13:10:13

Rugpjūčio naujienos

Vasara asocijuojasi su atostogomis ir pramogomis, tačiau būtent vasarą įvyksta daugiausiai savižudybių. Birželio ir liepos mėnesiais "Jaunimo linijos" atsilieptų skambučių skaičiai taip pat yra didžiausi per šiuos metus: 11,194 ir 10,617.

Karklės festivalyje ne tik pristatėme "Jaunimo linijos" veiklą, bet ir teikėme emocinę paramą.

Jauni žmonės mums rašo ir skambina ne tik kraštutiniais atvejais, kai, atrodo, nebėra vilties ir kyla minčių apie savižudybę. Įvairios gyvenimo situacijos gali kelti emocinių sunkumų. Prieš prasidedant mokslo metams pasižiūrėjome statistiką, kiek dažnai sulaukiame skambučių, susijusių su mokslais:

 • patyčios mokykloje – 819;
 • santykiai su bendramoksliais – 433;
 • sunku mokytis – 381;
 • nerimas dėl pasiekimų moksluose – 239. 

Po susitikimo su kolegomis iš "Livslinien" (Danija) ir "Samaritans" (Didžioji Britanija) bei Andriumi Mamontovu. Šio mūsų draugų vizito tikslas – suplanuoti mokslinį tyrimą, leisiantį įvertinti teikiamos pagalbos efektyvumą.

Rugsėjo 10 d. – Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Kartu su Tarptautine savižudybių prevencijos asociacija kviečiame prisijungti prie kolektyvinio iššūkio nuvažiuoti atstumą, lygų kelionei aplink pasaulį. Iniciatyvos šūkis – visas pasaulis susijęs (One World Connected). Rugsėjo 10 d. 18 val. renkamės Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kur kartu planuojame numinti apie 10 km. Kuo daugiau mūsų susirinks, tuo daugiau prisidėsime prie šio pasaulinio iššūkio! Svarbiausia, kartu galėsime atkreipti dėmesį, kad žmogiškas ryšys mažina savižudybės riziką. Konkrečias pradžios vietas paskelbsime mūsų Facebook puslapyje.

O rugsėjo 14 d. susitikime Vilniaus maratone! Čia bus ne tik "Jaunimo linijos" bėgikų komanda, bet ir palaikytojų punktas visai netoli finišo. Mes gerai žinome, koks svarbus yra emocinis palaikymas pačiu sunkiausiu metu. Primenu, kad mūsų organizacijos misija – teikti kiekvienam jaunam žmogui prieinamą savanorių emocinę paramą.

Paulius,
"Jaunimo linijos" vadovas
paulius@jaunimolinija.lt

Nr. 27 Birželio naujienos
2014-10-08 08:59:23

Birželio naujienos

  Galapagai 2013
   

"Jaunimo linija" važiuoja į vasaros muzikos festivalius. Būname ten ne tik dėl to, kad mums festivaliai patinka. Būname ten ir dėl to, kad ten susirenka daug jaunų žmonių.

Norime festivalių žmonėms apie "Jaunimo liniją" papasakoti gyvai. Galvojame, kad tuomet, kai viskas būna labai juoda, paskambinti arba parašyti mums lengviau, jei žmogus prisimena gyvą susitikimą su mumis. Taip pat galvojame, kad tarp festivalių žmonių yra nemažai, galinčių susidomėti savanoryste pas mus – užsiregistruoti į informacinį susitikimą bus galima iškart vietoje.

Festivaliuose būname jau trečius metus. Ir norime būti toliau ir įvairiau. Viena idėja, kurios dar kol kas neįgyvendinome – ne tik informuoti, bet ir būti pasiruošusiems pasikalbėti apie įvairias situacijas, kad ir nakties viduryje. 

Jūratė  
   

Juk būna taip, kad žmogus atvažiuoja į festivalį su dideliais lūkesčiais gerai praleisti laiką, bet kažkas atsitinka, dėl ko linksmiausiu įvykiu turėjęs būti renginys tampa labai liūdnu reikalu. Pasistengsime ir tam pasiruošti – pasiūlyti konfidencialų pokalbį.

Šiais metais "Jaunimo linijos" keliavimą į festivalius koordinuoja mūsų plėtros savanorė iš Klaipėdos – Jūratė. Anot jos, tai – labai geras būdas supažindinti kuo daugiau žmonių su mūsų veikla bei tikslais. "Be to festivaliai palaiko ir kelia savanorių motyvaciją, sutelkia savanorius iš skirtingų miestų, suteikia progą pažinti vienas kitą bendraujant gyvai", - sako Jūratė.

Iki susitikimo Bliuzo naktyse, Varom!, Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime, Galapaguose ir Karklėje!

Varom 2013

Gegužės mėnesį "Jaunimo linijos" savanoriai atsiliepė į 9 576 skambučius ir atrašė 139 laiškus.

Paulius,
"Jaunimo linijos" vadovas
paulius@jaunimolinija.lt

Nr. 26 Gegužės naujienos
2014-10-02 13:12:38

Gegužės naujienos

 
   

Gatvės muzikos dienos proga "Jaunimo linijos" savanoriai surengė akciją "Kaip jautiesi?". Vilniečiai ne tik galėjo pasiklausyti savanorių muzikos (net penkių skirtingų stilių!), bet ir buvo kviečiami užrašyti savo jausmus ant "Jaunimo linijos" stendų. Visai kaip mūsų organizacijos vizijoje – jauni žmonės dalinasi sunkumais ir renkasi gyvenimą.

 
   

Gegužės mėnesį vykusiame Lietuvos psichologų sąjungos kongrese už veiklą savižudybių prevencijos srityje man buvo įteiktas prof. Alfonso Gučo vardo apdovanojimas. Kadangi didžioji dalis mano veiklos yra neatsiejama nuo "Jaunimo linijos", priimu tai kaip visos organizacijos įvertinimą. Didžiuojuosi savo komanda – visais "Jaunimo linijos" savanoriais ir darbuotojais.

Visą komandą šį savaitgalį sutikau kasmetinėje mūsų savanorių konferencijoje. Labai įspūdinga buvo vienoje matyti 100 entuziastingų ir šviesių žmonių! Taip pat smagu, kad sulaukiame kolegų palaikymo – šioje konferencijoje savo žiniomis ir patirtimi savanoriškai dalinosi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorė, savižudybių prevencijos ekspertė Nida Žemaitienė.

 
   

Mus palaiko ne tik kolegos, bet ir užsienio lietuvių bendruomenės. Gegužės 10 d. į Lietuvos ambasados Londone organizuotus Maldos pusryčius susirinko aktyviausi lietuvių bendruomenės nariai, gyvenantys Jungtinėje Karalystėje. Mūsų projektų vadovei Aušrai Pockevičiūtei pristačius "Jaunimo linijos" ir "Vaikų linijos" veiklą, Maldos pusryčių dalyviai abiem organizacijoms paaukojo virš 10 tūkst. litų. Ši parama leis atsiliepti į daugiau nei 3500 vaikų ir jaunimo pagalbos skambučių!

Paulius
"Jaunimo linijos" vadovas
paulius@jaunimolinija.lt

Balandžio mėnesį "Jaunimo linijos" savanoriai atsiliepė į 8710 skambučių ir atrašė į 120 laiškų.

Nr. 25 Balandžio naujienos
2014-10-08 09:00:21

Balandžio naujienos

 

Aš užaugau su „Jaunimo linija“. Taip man pasakė mergina, kilusi iš vieno nedidelio Lietuvos miestelio. Jos prisiminimai apie paauglystę niūrūs – sunki mamos liga, patyčios mokykloje, vidinė sumaištis ir savęs žalojimas. Visa tai ištverti padėjo pokalbiai su „Jaunimo linijos“ savanoriais. Daugybė pokalbių, padėjusių atlaikyti sunkius jausmus ir nepalūžti. Dabar Vilniuje studijuojanti ir žymiai geriau besijaučianti mergina sako, kad nežinia kaip viskas būtų pasibaigę, jei ne šie pokalbiai.

Būtent tokia ir yra mūsų misija – teikti kiekvienam jaunam žmogui prieinamą emocinę paramą. Paauglei iš mažo Lietuvos miestelio tai gali būti vienintelė prieinama emocinė parama.

Pristatydamas 2013 metų ataskaitą, noriu padėkoti visiems „Jaunimo linijos“ savanoriams, darbuotojams, rėmėjams, partneriams ir palaikytojams. Jūsų visų dėka ši misija tampa realiais veiksmais, padedančiais tūkstančiams jaunų žmonių Lietuvoje. Ačiū!

Peržvelgti ataskaitą ir bendram įspūdžiui susidaryti pakanka 5 minučių.

 

Paulius
„Jaunimo linijos“ vadovas
paulius@jaunimolinija.lt

 
Patinka  
 

Nr. 24 Kovo naujienos
2014-10-08 09:01:09

Kovo naujienos

 

Dar padidinome „Jaunimo linijos“ pagalbos prieinamumą. Kovo mėnesį pradėjome riboti labai dažnai mums skambinančių žmonių skambučius tam, kad lengviau prisiskambinti galėtų visi norintys. Pirmieji duomenys rodo, kad toks ribojimas duoda norimų rezultatų. Kai tik turėsime rezultatus už šiek tiek ilgesnį laiką, būtinai pasidalinsime su Jumis. Išsamiau apie skambučių ribojimą.

 
 

Kovo 18 d. apie savižudybių rizikos ženklus ir emocinę paramą kalbėjomės su mūsų naujos rėmėjos – įmonės BITĖ Lietuva darbuotojais. Kaip visada klausimų JL savanoriams ir Andriui Mamontovui netrūko. Dar kartą pasitvirtino tai, kad mūsų šalyje daugelis žmonių yra kažkaip susidūrę su šia problema.

 

Jeigu ir Jums būtų įdomus toks pokalbis, ateikite balandžio 3 d. 15 val. į „Nebijok kalbėti“ renginį Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete.

Kol dar nesibaigė „Kino pavasaris“, rekomenduojame pažiūrėti du filmus: „Klasės priešą“ (mūsų nuomone puikiai atskleistas savižudybių priežasčių nevienareikšmiškumas) ir „Internatą“ (mums patiko, nes atpažinome jame ir mums skambinančius, ir save). O „Kino pavasariui“ labai dėkojame, kad rūpinasi mūsų savanoriais ir padovanojo jiems 50 kvietimų!

Ir jokiu būdu nepamirškite skirti „Jaunimo linijai“ savo dviejų procentų! Jums tai nieko nekainuos, o mums leis atsiliepti į 27 skambučius (skaičiuojant nuo vidutinio LT darbo užmokesčio). Tai padaryti labai lengva (instrukcijos).

 

Paulius
„Jaunimo linijos“ vadovas
paulius@jaunimolinija.lt

 
Patinka  
 

Nr. 23 Vasario naujienos
2014-10-08 09:01:22

Vasario naujienos

 

Vasario 16-ą „Jaunimo linijai“ suėjo 23 metai! Nuo pat 1991 m. tarnyba veikia nenutrūkstamai. Jau ketvirti metai mūsų savanoriai į skambučius atsiliepia 24 valandas per parą kiekvieną metų dieną. „Jaunimo linija“ veikia be išeiginių, šventinių dienų ar atostogų.

 

Nuolatinė veikla reiškia nuolatines išlaidas. Akcijos (net ir tokios sėkmingos kaip „Tyla žudo“), projektai, kiti vienkartinės paramos šaltiniai pasibaigia. O veikla nenutrūksta. 24 / 7. Dėl to mums itin svarbi nuolatinė žmonių parama. Jau yra keliasdešimt žmonių, kurie kas mėnesį periodiniu pavedimu perveda mums nuo 5 iki 300 Lt. Dešimt litų kas mėnesį – 40 atsilieptų skambučių per metus. Tarp tų keturiasdešimt gali būti ir šis:

„Labas vakaras. Iš tiesų nežinau, ar su padėka Jums rašau ar tiesiog su noru pasidalinti savo istorija. Šiąnakt labai stipriai norėjau išeiti, išskristi, nebegrįžti. Tiesiog ką nors pasidaryti. Jau suplanavau viską. Net ir atsarginį variantą, ir laiką “. Skaityti pilną atsiliepimą.

Nuo šiol nuolatinę paramą „Jaunimo linijai“ skirti yra labai paprasta. Savo internetinėje bankininkystėje tereikia susirasti skiltį Tiesioginis debetas, pasirinkti „Jaunimo liniją“, nurodyti bet kokią Jums priimtiną paramos sumą, pabaigos datą (galite nenurodyti, t. y. pasirinkti neterminuotą paramą) ir įrašyti kliento / paslaugos gavėjo kodą (Jūsų asmens kodas). Viskas. 

Swedbank pavyzdys. SEB pavyzdys.

 
 

Žmonės, pervedantys periodinę paramą, tampa „Jaunimo linijos“ Draugų klubo nariais. Kad galėtume Jums įteikti specialų Draugų klubo nario ženkliuką, pateikti veiklos ataskaitas ir pakviesti į specialius renginius, parašykite savo kontaktus mums e-paštu ausra@jaunimolinija.lt.

 

Jeigu Jūsų internetinėje bankininkystėje nėra tiesioginio debeto nustatymo galimybės, parašykite mums tuo pačiu e-paštu ausra@jaunimolinija.lt ir mes pasirūpinsime tuo, kad Jums būtų patogu pasirašyti popierinę formą.

Kodėl tiesioginis debetas yra geriau nei periodinis pavedimas? Tiesioginio debeto atveju Jūs nemokate pavedimo mokesčio. Mūsų sumokami banko mokesčiai taip pat yra mažesni arba jų apskritai nėra. Pvz. jei esate „Swedbank“ klientas, tai kiekvienas Jūsų skiriamas centas pasiekia mūsų sąskaitą be jokių mokesčių.

Ačiū, kad palaikote „Jaunimo linijos“ veiklą!

Paulius
„Jaunimo linijos“ vadovas
paulius@jaunimolinija.lt

 
Patinka  
 
 
 

Nr. 22 Sausio naujienos
2014-10-08 09:01:50

Sausio naujienos

 

Siekdami įgyvendinti savo misiją – teikti kiekvienam jaunam žmogui prieinamą savanorių emocinę paramą – 2013 metais atsiliepėme į 115 tūkst. skambučių ir 1,5 tūkst. laiškų. Skambučių skaičius 9 procentais didesnis nei prieš metus. Dar svarbiau, kad pavyko labai ženkliai pakeisti atsiliepiamų skambučių proporciją. Prieš metus atsiliepdavome tik 1 iš 20 skambučių, o 2013 gruodį jau 1 iš 9.

Po kampanijos „Tyla žudo“ savanorių mokymus pradėjo ar artimiausiu metu pradės apie 200 naujų žmonių. Tikimės, kad kitų metų pabaigoje jau galėsime atsiliepti 1 iš 5 skambučių. Visi „Tyla žudo“ rezultatai.

 
 

Viena iš šiuo metų vykstančių savanorių mokymų grupių

 

Nuo sausio 22 d. „Jaunimo linijoje“ pradėjo dirbti emocinės paramos programos vadovė Solveiga Utkevičienė. Ji rūpinsis, kad „Jaunimo linija” teiktų kokybišką emocinę paramą telefonu ir internetu. Praėjus savaitei paklausiau Solveigos apie pirmuosius įspūdžius.

 
 

Esi dirbusi didelėse verslo įmonėse: „Lietuvos telekome“ (dabar – TEO LT), „Lietuvos draudime“, Baltic Data Center. Dabar – pirma savaitė „Jaunimo linijoje“. Kokie pirmieji įspūdžiai?

Aš, tiesą sakant, nepajutau, kad „Jaunimo linija“ būtų maža kompanija. Visą savaitę susitikinėjau su labai daug žmonių. Formaliai žiūrint tai yra maža kompanija – tik 7 darbuotojai, tačiau jeigu žiūrėti su kuo turi bendrauti, susitikinėti, tai yra pakankamai didelė kompanija, kurios veikloje dalyvauja šimtai savanorių. Taigi, skirtumo dėl dydžio aš nepajutau. Taip pat esu nustebinta gera atmosfera.

 

Kas dar nustebino, kas netikėta buvo?

Nors dar nesu susipažinusi su visais dokumentais, bet kas mane nustebino, kad viskas gana struktūrizuotai sutvarkyta.

Dar mane nustebino savanoriai – tiek mokytojai, tiek kiti. Eidama į pirmą susitikimą aš šiek jaudinausi, galvojau, kad atėjusi kažkur iš išorės, iš visai kitokios srities, galiu pajausti kažkokį neigiamą nusistatymą: „tu čia nieko nesuprasi“. Tačiau įspūdis yra labai geras, žmonės yra labai geranoriški, atsipalaidavę, turintys gerą humoro jausmą. Nepaisant to, kad gal per budėjimus prisikaupia visokių neigiamų dalykų, bet, matyt, yra gerai paruošti ir turi gerą užnugarį. Jeigu atėjusi į susitikimą, išeini su šypsena, su gera nuotaika, tai manau, kad tai yra labai didžiulis pliusas.

Prisimenu interviu portaluose su Svetlana, Lina, Aleksejumi, kuriuose jie pasakojo, kad sunkiai praėjo mokymus, galvojo, kad atkris, ir kad jeigu atkris, tai spjaus į viską, išeis ir nebebandys. Kai susipažinau su jais, mane nustebino, kad jei net tokie žmonės taip galvojo, vadinasi atranka yra gana griežta ir kad bet kas tikrai negali sėsti prie telefono ragelio. Tai sudarė įspūdį, kad viskas yra rimta, kad žmonės čia yra tikrai gerai paruošti.


Paulius
„Jaunimo linijos“ vadovas
paulius@jaunimolinija.lt