Apie mus
Kodėl pagalba nemokama?
Informacinis bankas
Naujienos
Sunku būna visiems
2023-04-24

Dominyko Vaitiekūno patarimas jauniems žmonėms: „Sąmoningai mokykitės džiaugtis ir ieškoti vilties“

„Mes kartais užmirštame, kad turime sąmoningą pasirinkimą, kaip tam tikroje situacijoje būti. Tai nėra paprasta, tačiau kiekvienas galime rasti priemonių ir būdų, kaip keisti požiūrį į sunkias gyvenimo situacijas“, - sako aktorius ir atlikėjas Dominykas Vaitiekūnas naujausioje „Jaunimo linijos“ tinklalaidėje „Iš Širdies“.

 

„Nerimo periodus jausdavau nuo vaikystės. Man būdavo sunku susikaupti, visuomet įtardavau, kad  kažką ne taip darau, nebuvau užtikrintas, ar gerai darau. Nerimas susijęs su dirglumu ir savęs persekiojimu, nuolatiniu abejojimu ir kvestionavimu – ar aš gerai darau, ar mane pagirs, ar priims. Tokie nerimo epizodai tęsėsi iki tol, kol aš terapijoje pradėjau mokytis kaip atpažinti nerimą ir jį priimti, taip pat praktikavau dėmesingą įsisąmoninimą ir pradėjau iš savęs nereikalauti, kad nustočiau nerimauti. Tuomet tie epizodai slūgo, trumpėjo ir dabar jie sugrįžta tik kartais“, - tinklalaidėje pasakojo D.Vaitiekūnas.

 

Pasak Dominyko, nerimas, kaip ir kiti jausmai, nėra kaip plakatas prikabintas prie tavęs ir tu jį tiesiog gali nusiplėšti. „Tai sudėtingas jausmas, kylantis dėl įvairių priežasčių, kartais jis net yra reikalingas. Ir nerimauti yra normalu, nes tave kankina koks nors vienas klausimas. Svarbu išbūti su nerimu. Kartais padeda išsikalbėti, persukti savo minčių dėmesį į kitus dalykus“, - dalinosi atlikėjas. Jis taip pat atviravo apie jam tinkančius būdus nerimui įveikti – tai sportas, judėjimas, taip pat aplinkos pakeitimas bei poilsis ir laikas pabūti tik su savimi ir su savo mintimis.

 

Paprašytas pasidalinti patarimais, kas galėtų padėti šiuolaikiniam jaunam žmogui, kuris galbūt jaučiasi pasimetęs, nerandantis savęs, D.Vaitiekūnas išsakė eilę rekomendacijų, kuriomis galėtų vadovautis jaunuoliai.

 

„Visų pirma, palinkėčiau rasti jėgų neprisirišti prie nevilties, nes neviltis yra kaip juodoji skylė – ji turi tendenciją įtraukti. Tad nepasiduokite tai gravitacijai ir raskite jėgų pasukti savo fokusą į vilties pusę. Viltis duoda daugiau energijos ir labiau padeda eiti į priekį. Taip pat palinkėčiau atsiminti, kad visi tamsiausi jausmai, tamsiausios minutės ar valandos – jos praeina. Visi jausmai linkę praeiti, reikia tik išbūti tą tamsiausią akimirką. Dar palinkėčiau paieškoti tų, kurie galėtų suprasti, padėti ir atjausti. Sąmoningai rinkitės nebūti destruktyviose aplinkose, bendraukite su tais žmonėmis, kurie padrąsina, patapšnoja per petį, duoda kuro gyvenimo kūrybai, o ne tą kurą degina. Rinkitės tai, kas įkvepia ir duoda jėgų!  Atminkite, kad gyvenimo nuopoliai ir vingiai yra natūralūs gyvenimo dėsniai, mes visi su tuo susiduriame. Gyvenimas švytuoja kaip švytuoklė, niekada nebūna viename taške. Tai yra nuolatinis judėjimas. Reikia priimti, kad bus ir nerimo akimirkų, bus ir skausmingų akimirkų ir pasitreniruoti su jomis išbūti sąmoningai“, - sako D.Vaitiekūnas.

 

„Taip pat labai noriu palinkėti sąmoningai mokytis džiaugtis, ieškoti vilties, priimti pozityvius dalykus ir jų nenurašyti.“

 

Visos „Jaunimo linijos“ tinklalaidės „Iš Širdies“ su Dominyku Vaitiekūnu galima klausytis čia:

https://www.youtube.com/watch?v=pa0_Pld44zg

 

„Jaunimo linija“ – jau 32-ejus metu veikianti nevyriausybinė organizacija, teikianti emocinę paramą jauniems žmonėms, taip pat edukuojanti visuomenę apie jaunų žmonių psichinę sveikatą. Organizacijos komandos kuriama tinklalaidė „Iš širdies“ – tai atviri pokalbiai apie asmenines patirtis ir vilties ieškojimą kasdieniame gyvenime. Visus tinklalaidės epizodus galima rasti platformose „Podbean“, „Spotify“ bei „Youtube“. Už tinklalaidės garsą bei vaizdą dėkojame SMK Aukštajai mokyklai.

 

Atgal