Apie mus
Kodėl pagalba nemokama?
Informacinis bankas
Naujienos
Sunku būna visiems
2021-03-09

30-mečio proga „Jaunimo linija” leisis į virtualų turą po mokyklas

Kasdien jau 30 metų emocinę paramą teikianti „Jaunimo linija” šiemet ypatingai daug dėmesio ketina skirti švietimui apie emocinę higieną ir psichinę sveikatą ir kreipti ypatingą dėmesį į mokinių ir mokytojų edukaciją šiomis svarbiomis temomis.  Organizacija buvo įkurta iškart po 1991-ųjų sausio 13-osios įvykių ir buvo viena pirmųjų nevyriausybinių organizacijų, kurioje pagalbą teikia savanoriai. 

Dabar „Jaunimo linijoje” savanoriauja virš 300 savanorių, organizacija turi padalinius Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje bei skyrių Skuode. Be nenutrūkstamos kasdienės emocinės paramos telefonu, internetiniais pokalbiais ir elektroniniais laiškais „Jaunimo linija” kasmet surengia iki 100 viešų renginių, kuriuose mokinius, studentus, mokytojus, mokyklų psichologus, tėvus ir plačiąją visuomenę edukuoja apie tai, kas yra emocinė higiena, kaip ją prižiūrėti, kaip pasirūpinti savimi ir atpažinti, kad šalia esančiam reikia pagalbos. 

Organizacija išgyvena iš privačių ir verslo aukojamų lėšų, todėl kiekvienas paaukotas euras yra labai vertinamas ir išleidžiamas savanorių pritraukimui, mokymams ir išlaikymui, infrastruktūros išlaikymui bei švietimo projektams.

„Jaunimo linijos” 30-mečiui organizacijos rėmėja LNK televizija skyrė specialią laida „KK2 penktadienis”, per kurią buvo kviečiama aukoti linijos veiklai. Laidos metu buvo paaukota per 15 tūkst. eurų, kurie ir bus panaudoti šiemet rengiamam virtualiam „Emocinės paramos turui” po Lietuvos regionų mokyklas, kuriose “Jaunimo linijos” savanoriai pasakos, kaip atpažinti savo jausmus ir nebijoti apie juos kalbėti, kaip atpažinti, kad tau reikia pagalbos ar kaip pamatyti, kad pagalbos reikia draugui. 

„Tokios laidos šviečia visuomenę apie emocinę sveikatą, mažėja stigma sirgti psichinėmis ligomis ir kalbėti apie emocinius sunkumus. Mes siekiame, kad, kaip šioje laidoje šmaikštavo Marius Repšys, mažiau žmonių šautų  į galvą klausti naivaus klausimo: kodėl tu sergi depresija, kai tiek aplink daug džiaugsmo? Nes tai lygiai tas pats, kas klausti, kodėl sergi astma, kai aplink tiek oro“, - sakė LNK programų direktorius Jurgis Jefremovas.

„Mus džiugina ne tik suaukota 15 tūkstančių eurų suma, bet ir atoveiksmis, kurio linija sulaukia po tokių didelių renginių. Pastebėjome, kad pastaruoju metu ilgėja savanorių pokalbių su skambinančiais trukmė. Tai reiškia, kad skambinantieji  yra ne atsitiktiniai žmonės, jie skambina su tikslu spręsti savo emocines problemas. Prie to prisideda garsūs Lietuvos žmonės, kurie atvirai kalba apie savo išgyvenimus ir taip skatina kalbėti ir kitus“, - sako „Jaunimo linijos“ vadovė Greta Laukaitienė.

Specialioje „Jaunimo linijos“ 30-mečiui skirtoje specialioje LNK televizijos laidoje atlikėja Ieva Zasimauskaitė prisipažino, kad yra sirgusi depresija, aktorius Marius Repšys garsiai kalbėjo apie tai, kad serga bipoliniu sutrikimu, atlikėja Iglė prisipažino, kad pati yra skambinusi į „Jaunimo liniją”, o atlikėjas Merūnas Vitulskis pasakojo, kokius sunkius jausmus jam teko išgyventi praėjusiais metais.

Prisidėti prie „Jaunimo linijos“ veiklos galima visą kovo mėnesį aukojant trumpaisiais numeriais: 1402 3 eur, 1485 5 eur. Taip pat deklaruojant savo pajamas galima skirti 1,2 proc. Dalį GPM „Jaunimo linijai“.

Atgal