Apie mus
Kodėl pagalba nemokama?
Informacinis bankas
Naujienos
Sunku būna visiems
2022-09-06

„Jaunimo linija“ kviečia tapti savanoriu per nuotolį

Emocinę paramą teikianti organizacija "Jaunimo linija" renka naujas savanorių grupes ir kviečia prisijungti kiekvieną, kuris neabejingas savo bei kitų žmonių emocinei sveikatai, ieško saviraiškos ir prasmingo laisvalaikio praleidimo. Šiemet pirmą kartą savanoriams suteikiama galimybė budėti per nuotolį, todėl „Jaunimo linijos“ savanoriais tapti gali žmonės ne tik iš Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos, bet ir iš kitų Lietuvos miestų bei lietuviai, gyvenantys užsienyje.

 

Šiuo metu Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Skuode „Jaunimo linija“ turi 359 savanorius. Per mėnesį „Jaunimo linija“ atsako į vidutiniškai 2700 skambučių, o vakarais susirašinėja internetiniais pokalbiais, kurių per mėnesį būna virš 400. Tačiau dėl natūralios savanorių kaitos, „Jaunimo linija“ gali atsakyti tik į maždaug 63 proc. visų kreipimųsi.

 

Todėl organizacija renka naują savanorių pamainą, kurie teiktų emocinę paramą nuo 2023-ųjų žiemos. Renkame grupes mokymams ir kviečiame registruotis į informacinius susitikimus, kuriuose norintieji sužinos viską, ko reikės būsimam savanoriui, kiek reikės mokytis ir kaip teikti emocinę paramą. Infromaciniai susitikimai vyksta nuotoliniu būdu per Zoom programėlę.  

 

„Jaunimo linijos“ savanorystė yra ilgalaikė. Žmogus, norintis tapti savanoriu ir teikti emocinę paramą telefonu ar internetiniais pokalbiais, turi praeiti intensyvius 4 mėnesius trunkančius mokymus, kuriuose susipažįsta su emocine parama, psichologijos žiniomis, praktikuojasi teikti grįžtąmąjį ryšį, išklausyti ir atliepti besikreipiančiojo jausmus. Savanoriais gali tapti 18 metų sulaukę gyventojai, galintys skirti 15 valandų per mėnesį savo laiko.

 

 „Jaunimo linija“ teikia emocinę paramą visą parą anonimiškai ir konfidencialiai bei nemokamai. „Jaunimo linijos“ telefonas yra 8 800 28 888. Pradėti internetinius pokalbius ir parašyti laiškus galite čia: https://www.jaunimolinija.lt/lt/pagalba/

Atgal