Apie mus
Kodėl pagalba nemokama?
Informacinis bankas
Naujienos
Sunku būna visiems
2023-08-29

„Jaunimo linijai“ trūksta savanorių – kviečia prisijungti prasmingai veiklai

„Jaunimo linija", emocinę paramą teikianti nevyriausybinė organizacija, ieško naujos savanorių pamainos:  kviečia prisijungti norinčius išmokti teikti emocinę paramą ir padėti žmonėms, išgyvenantiems sunkumus ar savižudybės riziką. Savanorių ieškoma emocinei paramai telefoniniais ir internetiniais pokalbiais Vilniaus, Kauno, Klaipėdos. Skuodo miestuose, taip pat savanoriauti galima ir nuotoliniu būdu iš bet kurio kito Lietuvos miesto ar net iš užsienio.

Šiuo metu Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Skuode „Jaunimo linija“ turi 360 savanorių. Per mėnesį „Jaunimo linija“ sulaukia vidutiniškai virš 5000 pagalbos prašymų telefonu ir internetu, tačiau geba atsakyti tik 69 proc. visų kreipinių.

Organizacija renka naują savanorių pamainą, kurie pradėtų pasirengimo programą jau spalio mėnesį, o emocinę paramą imtųsi teikti kitų metų pradžioje. Susidomėję savanoryste kviečiami registruotis į informacinius susitikimus, kuriuose bus pateikiama išsami informacija apie reikalavimus kandidatams, savanoriavimo sąlygas ir laiką.  

„Kviečiame prisijungti žmones, kurie nori prasmingai praleisti laiką ir imtis šios atsakingos, bet kartu ir apdovanojančios veiklos. Didžioji dauguma jau esamų „Jaunimo linijos“ savanorių sako, kad savanorystėje jie ne tik padėjo kitiems, bet ir atrado save, daug ko išmoko, įgijo naujų draugų ir naujų patirčių, padedančių jų asmeniniame ir profesiniame keliuose“, - sako „Jaunimo linijos“ Klaipėdos padalinio vadovė, psichologė Ieva Plauškutė.

Šiemet pirmą kartą savanoriauti kviečiame ir jaunuolius, sulaukusius 16 metų. Juos kviesime mokytis teikti emocinę paramą internetiniais pokalbiais. Tai gali būti puiki proga vyresniųjų klasių gimnazistams savanoriaujant „surinkti“ savo socialinių valandų normą.

„Jaunimo linijos“ savanorystė yra ilgalaikė. Žmogus, norintis tapti savanoriu ir teikti emocinę paramą telefonu ar internetiniais pokalbiais, turi praeiti intensyvius 4 mėnesius trunkančius mokymus, kuriuose susipažįsta su emocine parama, psichologijos žiniomis, praktikuojasi teikti grįžtąmąjį ryšį, išklausyti ir atliepti besikreipiančiojo jausmus.

 

Sužinokite daugiau apie „Jaunimo linijos" savanorystę iš mūsų savanorių lūpų:

 

Projektas finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis.

 

Atgal