Apie mus
Kodėl pagalba nemokama?
Informacinis bankas
Naujienos
Sunku būna visiems
2023-10-06

Paramos koncerte „Žalia šviesa gyvenimui“ – D.Vaitiekūno ir G.Vilkickytės muzika bei komikų pasirodymai

Minėdama pasaulinę psichinės sveikatos dieną, spalio 10-ąją, nevyriausybinė organizacija „Jaunimo linija“ rengia paramos koncertą „Žalia šviesa gyvenimui“. Jame koncertuos atlikėjai Dominykas Vaitiekūnas bei Gabrielė Vilkickytė, o komikai Vita Žiba ir Evaldas Jasaitis pasidalins savo istorijomis apie psichinę sveikatą. Koncertą ves „Jaunimo linijos“ savanorė, aktorė Edita Užaitė. Koncertas vyks spalio 10 dieną, 19 val. „Lukiškių kalėjimas 2.0“ cerkvėje – įėjimas nemokamas, koncerto metu bus renkama parama „Jaunimo linijai“.

 

„Kaip „Jaunimo linijos“ ambasadorė, jaučiu didelę pareigą ir atsakomybę padėti šiai organizacijai, padėti visiems savanoriams, kad kuo daugiau mūsų susiburtų ir padėtų žmonėms, kuriems iš tikrųjų reikia psichologinės pagalbos, ypač tais momentais, kai yra sunku ir nėra į ką kreiptis. Pati esu ne kartą skambinusi į „Jaunimo liniją“ ir kviečiu, jei jaučiate, kad reikia pokalbio, būtinai paskambinti!”, - sako koncerte dalyvausianti komikė Vita Žiba.

 

„Žalią šviesą mes galime uždegti sau, bet galime padėt užsidegti ir kitiems, kai jiems tą jungtuką pasiekti tuo metu yra per sunku, kai nėra jėgų, kai užplūsta neviltis, kai dominuoja gyvenime vienatvė. Aš esu buvęs gyvenime tokios situacijose, todėl labai gerai suprantu, koks svarbus būna paprastas palaikymas, padrąsinimas ir išklausymas“, - sako Dominykas Vaitiekūnas, kuris „Jaunimo linijos“ renginyje atliks specialią programą.

 

Paramos koncertas – spalio 10-ąją organizuojamos akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“ dalis.

Siekdama stiprinti emocinį atsparumą tarp jaunų žmonių, „Jaunimo linija“ rengia nemokamą viešą pamoką spalio 10-osis ryte visos Lietuvos mokyklų mokiniams (ir mokytojams). Pamokos metu „Jaunimo linijos“ psichologas Mykolas Kriščiūnas pasakos, ką daryti, kai jaunuoliai patiria didesnę ar mažesnę krizę ir pasiūlys būdus, kaip tas krizes įveikti. Dar dvi paskaitos apie perdegimą ir jaunų žmonių emocinius sunkumus rengiamos spalio 17 dieną ir 24 dieną. Į neformalų pokalbį, kaip tinkamai ir atsakingai kalbėti ir rašyti apie psichinę sveikatą, „Jaunimo linija“ pakvies ir žiniasklaidos atstovus.

 

Šiemet prie akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“ jungiasi virš 130 visos Lietuvos miestų ir miestelių bendruomenių, organizacijų, jaunimo centrai, bibliotekos, ligoninės. Spalio 10-osios vakare žaliai bus apšviestas Vilniaus televizijos bokštas, pagrindiniai Vilniaus tiltai, taip pat ir kitų Lietuvos miestų pagrindinės aikštės bei pastatai. Prie akcijos jungiasi ir verslo įmonės – bendrovė „Eika“ žaliai nušvies instaliaciją Vilniaus „Live Square“ aikšteje, bendrovė „SBA“ žalią šviesą įžiebs savo pastatuose „Green Hall“ Vilniuje bei BLC Kaune, bendrovė „Acme“ žaliai apsišvies savo administracinį pastatą.

 

Kaip galite prisidėti prie akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“:

Spalio 10 dieną įžiebti žaliai tiltus, miesto pastatus, darboviečių langus. Bent vieną naktį tegul sušvinta žaliai!

Spalio 10 dieną, pasikeiskite savo logotipą į žalią ir tegul tai būna pretekstas jūsų socialiniuose tinkluose, komunikacijos kanaluose kalbėti apie psichinę sveikatą ir kaip svarbu, ja rūpintis.

Apsirenkite žaliai, gaminkite žalius kokteilius, gerkite žalią arbatą – žalia spalva reiškia viltį ir gyvenimą, tegul tai būna priminimas, kad pilnavertis gyvenimas neįsivaizduojamas be subalansuotos psichinės sveikatos.

Spalio 10-ąją surenkite pokalbį, diskusiją ar paskaitą apie psichinę sveikatą bei emocinį raštingumą savo mokykloje, darbovietėje ar organizacijoje. Tegul tai būna diena, kai visi ir visur kalbės apie psichinę sveikatą.

Pasižadėti rūpintis savimi galima čia: https://zaliasviesa2023.jaunimolinija.lt/

 

„Jaunimo linija“ – viena pirmųjų nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje, įkurta 1991-iasiais. Šiuo metu „Jaunimo linijoje” savanoriauja beveik 400 savanorių, organizacija turi padalinius Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje bei skyrių Skuode. Be nenutrūkstamos kasdienės emocinės paramos telefonu bei internetiniais pokalbiais „Jaunimo linija“ kasmet surengia iki 100 viešų švietimo renginių, kuriuose mokinius, studentus, mokytojus, mokyklų psichologus, tėvus ir visuomenę edukuoja apie tai, kas yra emocinė higiena, kaip ją prižiūrėti, kaip pasirūpinti savimi.

Atgal