Apie mus
Kodėl pagalba nemokama?
Informacinis bankas
Naujienos
Sunku būna visiems
"Jaunimo linijos" trisdešimtmečiui - LNK televizijos laida 2021-02-09

"Jaunimo linijos" trisdešimtmečiui - LNK televizijos laida

Artėjantį penktadienį, vasario 12-ąją, LNK specialią „KK2 penktadienio“ laidą skirs emocinės paramos tarnybos „Jaunimo linijos“ 30-mečiui, pažymėdama ilgus sėkmingus LNK ir „Jaunimo linijos“ bendradarbiavimo metus.

Specialioje laidoje, per kurią bus galima aukoti „Jaunimo linijos“ veiklai, dalyvavo atlikėjai Ievai Zasimauskaitė, Iglė, Merūnas Vitulskis, aktorius Marius Repšys, psichologai Valija Šap ir Paulius Skruibis, "Jaunimo linijos" savanorė Julija ir organizacijos vadovė Greta Laukaitienė. 

Visų dalyvių pasisakymai buvo be galo nuoširdūs ir atviri - tokie, kokie būna pokalbiai "Jaunimo linijoje".

Atlikėja Ieva Zasimauskaitė laidoje atvirai pasakos, kad yra sirgusi depresija, kad buvo laikas, kai patirdavo panikos priepuolius, buvo kilusios savižudiškos mintys, tačiau dabar išmoko, kaip su psichologiniais sunkumais susitvarkyti ir net padeda kitiems žmonėms.

Atlikėja taip pat prisipažins, kad yra turėjusi minčių apie savižudybę. Pasak jos, kai ateina suicidinės mintys, tu būni daug kartų pagalvojęs ir apie kitus, ir kas tavęs laukia, kaip verks mama, bet tuo metu tau atrodo, kad niekas nepadės.

„Labai baisus jausmas. Tuo metu esi tikrai kaip užvaldytas – tu supranti, kad tai yra neadekvatu, tu supranti, kad tai yra netikra, visiška absoliuti nesąmonė, bet tuo pačiu metu jautiesi kaip bestuburis ir nieko negali padaryti. Todėl tuo metu labai svarbu turėti žmogų ar žmones – pagalbą iš šalies, kurie galėtų tave sustatyti į vėžes ir tau padėti“, – sako atlikėja.

Laidoje taip pat dalyvavusi psichologė Valija Šap pabrėžė, kad mintys apie savižudybę nereiškia, kad žmogus nenori gyventi, mintys apie savižudybę reiškia, kad žmogus labai kenčia. „Mintys apie savižudybę atsiranda tada, kai žmogus išbando daug būdų skausmą numalšinti, tie būdai nepadeda. Ir jis nusprendžia, kad vienintelis būdas nebekentėti yra nutraukti sau gyvybę“.

Emocinę paramą teikianti organizacija „Jaunimo linija” girdi ir išklauso pagalbos ieškančius žmones jau  30 metų, visą parą, nenutrūkstamai. Organizacija išgyvena iš privačių ir verslo aukojamų lėšų, todėl jau dabar galima aukoti trumpaisiais numeriais 1402 (3 eurai) 1485 (5 eurai), o didesnę sumą – aukok.lt

Speciali „KK2 penktadienio“ laida, skirta „Jaunimo linijai”, – jau vasario 12-ąją, 19.30 val. per LNK.

Atgal