Apie mus
Kodėl pagalba nemokama?
Informacinis bankas
Naujienos
Sunku būna visiems
2021-09-30

"Žalia šviesa gyvenimui": atkreipkime dėmesį į jaunų žmonių emocinę sveikatą

Didžioji dauguma jaunų žmonių Lietuvoje patiria emocinius sunkumus, tačiau nenori apie juos kalbėti su artimaisiais. Spalio 10-ąją, Pasaulinę emocinės sveikatos dieną, nevyriausybinė organizacija „Jaunimo linija“ skelbia akciją „Žalia šviesa gyvenimui“ ir kviečia rūpintis savo bei šalia esančių emocine sveikata.

Pavasarį „Jaunimo linijos“ užsakymu atlikta apklausa parodė, kad 83 proc. jaunų žmonių patiria emocinius sunkumus: 68 proc. jaučia nerimą, 58 proc. būna nepatenkinti savimi, 49 proc. apklaustųjų jaučiasi liūdnai. Didelė dalis iš tų, kurie patiria sunkumus, nenori apie juos kalbėti – taip teigė net 67 proc. emocinius sunkumus patiriančių jaunuolių. Dažniausiai jauni žmonės nesidalina sunkumais, nes nenori „užkrauti savo problemų kitiems” (50 proc.) ir netiki, kad jie kam nors nuoširdžiai rūpi (40 proc. ).

„Kiekvieną dieną į mus kreipiasi virš 100 žmonių, o per metus – virš 50 tūkst. Iš pokalbių matome, kad jauni žmonės jaučia daug nerimo ir nežinomybės. „Jaunimo linijos“ savanoriai budi visą parą kiekvieną dieną, kad padėtų sunkių jausmų apimtiems žmonėms. O ką vardan jaunų žmonių emocinės sveikatos galime padaryti kiekvienas mūsų? Pirmiausia – nebūkime abejingi žmonėms, kurie šalia. Juk kartais reikia tiek nedaug -  prieiti, pakalbinti ir paklausti “kaip tu jautiesi”, parodyti, kad žmogus tau rūpi. Antra, kasdien skirkime dėmesio savo emocinei sveikatai ir, prireikus, drąsiai kreipkimės pagalbos,” -  teigia akciją organizuojančios „Jaunimo linijos“ vadovė Diana Bukantaitė-Kutkevičienė.

Pasak jos, akcija „Žalia šviesa gyvenimui“ norisi priminti, kad emocinės sveikatos ir savižudybių stigmą galime įveikti tik visi kartu - rūpindamiesi savimi ir vieni kitais.

Žalia šviesa reiškia viltį, gyvybę, todėl būtent žaliai akcijos metu spalio 8-10 dienomis bus apšviesti Vilniaus Mindaugo, Žaliasis, Baltasis bei Žvėryno tiltai, Kauno rotušė, Klaipėdos rotušė bei Biržos tiltas, Šiaulių Prisikėlimo aikštė, Panevėžio savivaldybės pastatas ir šalia esantys fontanai, Alytaus miesto teatro, kultūros centro ir savivaldybės pastatai, Utenos Dauniškio ežero tiltas ir kolegijos pastatas bei Utenio aikštė, Skuodo rajono Mosėdžio miestelio seniūnijos langai ir miestelio pagrindinis tiltas, bendrovės "Grigeo" kaminas Grigiškėse, verslo centrai "Green Hall", laisvalaikio erdvė LIVE Square Vilniaus Gedimino prospekte, verslo centras BLC Kaune. 

Akcijos informaciniai partneriai – LNK televizija, žurnalas „Žmonės“, portalas 15min., radijas Zip Fm. Skleisti žinią apie „Žalią šviesą gyvenimui“ padeda : Caffeine, bendrovės „Tele-2 Lietuva“, „Telesoftas“, „Vilnius sveikiau“.

Atgal