Apie mus
Kodėl pagalba nemokama?
Informacinis bankas
Naujienos
Sunku būna visiems
2023-06-26

„Jaunimo linija“ ir „Lukiškių kalėjimas 2.0” pradeda renginių ciklą apie psichinę sveikatą #pokalbiųantradieniai

„Jaunimo linija“ bei kultūros erdvė „Lukiškių kalėjimas 2.0“ pradeda renginių ciklą, kuriame aktualizuos jaunų žmonių patiriamus psichologinius sunkumus įvairiose jų gyvenimo srityse. #pokalbiųantradieniai vyks kas mėnesį iki pat spalio ir palies psichinės sveikatos aspektus LGBTQ+ bendruomenėje, klubinėje ir festivalinėje kultūroje, tarp menininkų, mokyklose ir universitetuose.

 

„Manau, kad jauniems žmonės būtina turėti saugią erdvę, kurioje jie galėtų kalbėtis bet kokiais jiems aktualiais klausimais. „Jaunimo linijoje“ neturime tabu temų – tiek teikdami emocinę paramą, tiek dalyvaudami renginiuose, diskusijose drąsiai ir atvirai kalbame apie tai, kas tuo metu svarbu jaunam žmogui.  Rengdami viešas diskusijas jaunimo pamėgtoje „Lukiškių kalėjimas 2.0“ erdvėje, norime parodyti, kad nėra nepatogių temų ar neteisingų klausimų ir paskatinti jaunus žmones atsiverti, netylėti ir dalintis tuo, kas jiems rūpi,“- sako „Jaunimo linijos“ vadovė Diana Bukantaitė.

 

Labai vertiname šią partnerystę su „Jaunimo linija“. Esame kultūros erdvė ir didžiausia kūrėjų bendruomenė vienu adresu. Visada siekiame lyderystės, norime būti tokių formatų laboratorija ir norime vienyti visą kūrėjų bendruomenę. Emocinė kūrėjų ir kultūros vartotojų sveikata yra nepatogi, bet labai svarbi tema, kurią kasdien linksniuojam kurdami konversijos turinį ar dirbdami su kūrėjais iš viso pasaulio. Džiaugiuosi, kad gyvybinga kalėjimo infrastruktūra leis jauniems žmonėms atsiverti, padėti vienas kitam, dalintis patirtimi ir kurti kartu. Labai tikiu, kad šis viešų diskusijų ciklas ir mūsų pasirinktas formatas tik pradžia. Kviečiu nepraleisti šių pokalbių ir į juos įsitraukti“, - sako vienas Lukiškių kalėjimo konversijos autorių Martynas Butkevičius.

 

Pirmasis #pokalbiųantradienis – jau rytoj, birželio 27-ąją, kuomet paminėdami LGBTQ+ „Pride“ (liet. pasididžiavimo) mėnesį, kalbėsime apie LGBTQ+ bendruomenei tenkančius psichologinius iššūkius. Diskusijoje dalyvaus aktorė, „Jaunimo linijos“ ambasadorė Elžbieta Latėnaitė,

organizacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ viena įkūrėjų, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Sveikatos ir sporto komiteto pirmininkė Rasa Račienė, organizacijos „Transautonomija“ atstovė, „Vilnius pride“ organizatorė Katya Felicia Martens,  Lietuvos psichologų sąjungos LGBTQAI+ psichologijos grupės psichologė ir „Jaunimo linijos“ savanorė Rasa Katinaitė. Diskusiją moderuos „15min“ „Gyvenimo“ redaktorės pavaduotoja Ida Mažutaitienė.

 

Diskusijų ciklo #pokalbiųantradieniai informacinis partneris – „15min Group“.


Kitose ciklo diskusijose bus kalbama apie saugų linksminimąsi vasaros festivaliuose, apie perdegimą ir kūrybos blokus, apie savižalą ir savižudybes bei apie mokėjimą savimi pasirūpinti.


„Jaunimo linija“ – viena seniausių nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje, teikianti emocinę paramą visą parą anonimiškai ir konfidencialiai bei nemokamai. Šiuo metu Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Skuode „Jaunimo linija“ turi 350 savanorių, kurie per mėnesį atsako į vidutiniškai 2000 telefoninių skambučių ir virš 600 internetinių pokalbių.

 

„Lukiškių kalėjimas 2.0“ yra unikali kultūros ir renginių erdvė buvusioje įkalinimo įstaigoje, kuriame per metus įvyksta daugiau nei 200 koncertų, meninių renginių ir parodų.

Atgal